Live ενημέρωση: Νίκη για την ΑΕΚ κόντρα στον Ολυμπιακό, 3-1 ο Άρης τη Λαμία

Live ενημέρωση στα παιχνίδια Παναθηναϊκός-ΠΑΟΚ (18:00), ΑΕΚ-Ολυμπιακός (20:30) και Άρης-Λαμία (20:30) για την 2η αγωνιστική των πλέι οφ της Super League.

Live ενημέρωση στο ΑΕΚ
Ολυμπιακός 1-0 & ΆρηςΛαμία 3-1

Τέλος στις δύο αναμετρήσεις! Η ΑΕΚ επικρατεί με 1-0 του Ολυμπιακού, ενώ ο Άρης κάνει το 2/2 στα playoffs κόντρα στη Λαμία με 3-1

90+1′ ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ! Ο Ελίασον πάτησε περιοχή, σούταρε και άνοιξε το σκορ για τους «κιτρινόμαυρους»

89′ ΓΚΟΛ για τη Λαμία και 3-1! Ο Τζούρασεκ έδιωξε τη μπάλα, η οποία έφτασε στον Κοντονίκο που ανενόχλητος μείωσε στο σκορ

82′ Τρομερή διπλή ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Ο Αθανασιάδης κρατάει το μηδέν αρχικά μετά από σουτ του Τσικίνιο, ενώ ο Γιόβετιτς στη συνέχεια στέλνει άουτ τη μπάλα

78′ Δοκάρι για την ΑΕΚ! Ο Τσούμπερ δεν κατάφερε να σκοράρει σε κενή εστία

62′ Ο Άμπραμπατ σκοράρει για την ΑΕΚ, όμως αυτό δεν μετράει αφού σηκώθηκε η σημαία για οφσάιντ

59′ ΓΚΟΛ για τον Άρη και 3-0! Τρομερό τετράλεπτο για τους «κιτρινόμαυρους», με τον Μπράμπετς αυτή τη φορά να σκοράρει με διπλή προσπάθεια

56′ Νέο γκολ για τον Άρη! Πριν καλά καλά προλάβει να κάνει σέντρα η Λαμία, ο Γκαρθία σκοράρει με φανταστικό σουτ

55′ ΓΚΟΛ για τον Άρη! Ο Σουλεϊμάνοφ με εξαιρετικό πλασέ άνοιξε το σκορ

Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο σε Opap Arena και Κλ. Βικελίδης

Ημίχρονο στα δύο ματς χωρίς γκολ

45+2′ Πολύ καλή ευκαιρία για τον Ολυμπιακό κόντρα στην ΑΕΚ! Ο Αθανασιάδης έκανε τεράστια απόκρουση σε τετ α τετ του Ελ Κααμπί

41′ Τεράστια χαμένη ευκαιρία για τη Λαμία! Μετά από αντεπίθεση, ο Μάλτσι βρέθηκε μόνος στην περιοχή του Άρη όμως έστειλε η μπάλα άουτ

14′ Μεγάλη ευκαιρία για τη Λαμία κόντρα στον Άρη! Ο Τσιλούλης έκανε τη σέντρα, βρήκε τον Μαρτίνεθ αλλά η μπάλα κατέληξε άουτ

9′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Ο Μασούρας πήρε την κεφαλιά μετά από μπαλιά του Ποντένσε, με τον Αθανασιάδη να κάνει τρομερή επέμβαση

Σέντρα στο ΑΕΚ – Ολυμπιακός και Άρης – Λαμία

Οι ενδεκάδες στο ΑΕΚ – Ολυμπιακός

AEK: Αθανασιάδης – Ρότα, Βίντα, Μουκουντί, Χατζισαφί – Σιμάνσκι, Γιόνσον, Άμραμπατ, Γκατσίνοβιτς – Πινέδα, Λιβάι

Ολυμπιακός: Τζολάκης – Ροντινέι, Ρέτσος, Κάρμο, Ορτέγκα – Έσε, Τσικίνιο – Μασούρας, Φορτούνης, Ποντένσε – Ελ Κααμπί

Παναθηναϊκός – ΠΑΟΚ | Σκοράρει ο Μπερνάρ για το τελικό 2-3 με εξαιρετικό τελείωμα

Παναθηναϊκός – ΠΑΟΚ | 1-3, ευστοχεί από την άσπρη βούλα ο Σβαμπ, αποβλήθηκε ο Παλάσιος

Ο Κοτάρσκι αποτρέπει Μπερνάρ και Μπακασέτα από την ισοφάριση

90+2 ΓΚΟΛ 2-3: Ο Παναθηναϊκός μείωσε σε 2-3 με ωραίο πλασέ μετά από πάσα του Γερεμέγεφ. Το 2-3 είναι και το τελικό σκορ, με τον ΠΑΟΚ να πετυχαίνει σπουδαία νίκη μέσα στη Λεωφόρο.

89′ ΓΚΟΛ 1-3: Ο ΠΑΟΚ κάνει το 1-3 με πέναλτι του Σβαμπ, μετά από χέρι και αποβολή του Πλάσιος.

Άρχισε το Β΄ ημίχρονο

Παναθηναϊκός – ΠΑΟΚ | 1-2, ”χτυπά” ξανά από τ’ αριστερά ο Δικέφαλος με τον Τόμας

Παναθηναϊκός-ΠΑΟΚ 1-2 στο ημίχρονο με τα γκολ των Νεσπόντοφ στο 2′ και Τόμας στο 37′ για τον δικέφαλο και το γκολ του Μπερνάρ στο 29 για το τριφύλλι.

Παναθηναϊκός – ΠΑΟΚ | 1-1, καταπληκτικό, μονοκόμματο σουτ του Μπερνάρ

Ανεπιτυχής εκτέλεση φάουλ στα όρια της περιοχής από τους παίκτες του Παναθηναϊκού

37′ ΓΚΟΛ 1-2: Άμεση απάντηση στην ισοφάριση του Παναθηναϊκού και νέο προβάδισμα για τον ΠΑΟΚ!  Ατομική ενέργεια από τον Μεϊτέ, θα βρει στα αριστερά τον Μουργκ, αυτός κόβει παράλληλα στον Μπράντον Τόμας που με προβολή θα… μπει στα δίχτυα με τη μπάλα! 1-2 κόντρα στη ροή του ματς, καθώς ο Παναθηναϊκός ήταν η ομάδα που είχε την κατοχή και πίεζε έντονα τον δικέφαλο.

Εξ επαφής επέμβαση Ντραγκόφσκι στην κεφαλιά του Κεντζιόρα

Απειλείται η εστία του Δικεφάλου με διαγώνιο σουτ του Σπόραρ

Αποδίδει η πίεση, τεράστια επέμβαση Ντραγκόφσκι στον Τόμας

29′ ΓΚΟΛ 1-1: Ισοφαρίζει με τον Μπερνάρ ο Παναθηναϊκός, λίγο πριν τη συμπλήρωση 30 λεπτών αγώνα. Ο Κώτσιρας σεντράρει, ο Κετζιόρα απομακρύνει με το κεφάλι αλλά εντός περιοχής και ο Βραζιλιάνος πιάνει ένα, άψογο μονοκόμματο συρτό σουτ για το 1-1.

Παναθηναϊκός – ΠΑΟΚ | Εντυπωσιακό τάκλιν Ότο στον Μπερνάρ

Παναθηναϊκός – ΠΑΟΚ | Κίτρινη κάρτα στον Ντεσπόντοφ για ”θέατρο”

Παναθηναϊκός – ΠΑΟΚ | 0-1, έξοχη εκτέλεση από τον Ντεσπόντοφ μόλις στο 2′

3′ ΓΚΟΛ 0-1: Το σκορ ανοίγει πολύ γρήγορα στη Λεωφόρο και είναι υπέρ των φιλοξενούμενων! Ο Μπράντον Τόμας γίνεται κάτοχος της μπάλας από τα αριστερά, ο Σοάρες γυρίζει επίσης από τα αριστερά και ο Ντεσπόντοφ πιάνει ένα εξαιρετικό σουτ με το εξωτερικό, για το 0-1!

Παναθηναϊκός (Φατίχ Τερίμ): Ντραγκόφσκι – Βαγιαννίδης, Γεντβάι, Αράο, Μλαντένοβιτς – Κώτσιρας, Τσέριν, Μπακασέτας, Μπερνάρ – Ιωαννίδης, Σπόραρ

Στον πάγκο του Παναθηναϊκού: Λοντίγκιν, Χουάνκαρ, Ρούμπεν, Γερεμέγεφ, Τζούριτσιτς, Παλάσιος, Βιλένα, Βέρμπιτς, Ακαϊντίν.

ΠΑΟΚ (Ραζβάν Λουτσέσκου): Κοτάρσκι, Γιόνι, Κουλιεράκης, Κεντζιόρα, Ράφα Σοάρες, Σβαμπ, Μεϊτέ, Μουργκ, Ντεσπόντοφ, Τάισον, Μπράντον Τόμας.

Στον πάγκο: Ζίβκοβιτς, Βιεϊρίνια, Νάσμπεργκ, Τσιγγάρας, Οζντόεφ, Μάρκους Αντόνιο, Κωνσταντέλιας, Α. Ζίβκοβιτς, Σαμάτα.