Live ενημέρωση: ΠΑΟΚ – Παναθηναϊκός 2-1

Live ενημέρωση στα παιχνίδια ΑΕΚ -ΟΦΗ (16:00), Ολυμπιακός – ΠΑΣ Γιάννινα (19:30) και ΠΑΟΚΠαναθηναϊκός (20:30)

Live ενημέρωση στο ΠΑΟΚΠαναθηναϊκός
2-1 (τελικό)

Τέλος! ΠΑΟΚΠαναθηναϊκός 2-1

56′ ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ και 2-1! Ωραία επίθεση από τους γηπεδούχους, η μπάλα έφτασε αριστερά στον Τάισον που ξεπέρασε τον Βαγιαννίδη και σέντραρε με τον Σάστρε να την αφήνει στον Ντεσπόντοφ ο οποίος εκτέλεσε τον Ντραγκόφσκι κάνοντας το 2-1.

50′ ΓΚΟΛ για τον Παναθηναϊκό! Ο Μπακασέτας κέρδισε πέναλτι, εκτέλεσε και ισοφάρισε σε 1-1

Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο στην Τούμπα

Ημίχρονο στην Τούμπα. Ο ΠΑΟΚ προηγείται με το γκολ του Ντεσπόντοφ στο 43′ κόντρα στον Παναθηναϊκό

Τέλος στο «Γ. Καραϊσκάκης»! Ολυμπιακός – ΠΑΣ Γιάννινα 3-1

93′ ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό! Ο Μασούρας με εξαιρετική αντεπίθεση έβγαλε στον Γιόβετιτς που έκανε το 3-1

43′ ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ και 1-0! Ο Τάισον έβγαλε τη μπαλιά στον Ντεσπόντοφ που βγήκε ταχύτατα στην αντεπίθεση, έφτασε στη μεγάλη περιοχή και με δυνατό σουτ άνοιξε το σκορ

37′ Ο Κουλιεράκης σκοράρει στο ΠΑΟΚΠαναθηναϊκός, ωστόσο το γκολ ακυρώνεται ως οφσάιντ ύστερα από χρήση VAR

75′ ΓΚΟΛ για τον ΠΑΣ Γιάννινα! Ο Εραμούσπε μειώνει στο σκορ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι

66′ ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό! Ωραία αντεπίθεση, με τον Μασούρα να δίνει στον Ναβάρο που στέλνει στα δίχτυα τη μπάλα

57′ ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό! Δυνατό σουτ από τον Ντόι έξω από την περιοχή και 1-0 ο Ολυμπιακός

51′ Καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό! Κεφαλιά του Ναβάρο, δεν μπόρεσε να νικήσει τον Αθανασίου

Σέντρα και στην Τούμπα στο ντέρμπι ανάμεσα σε ΠΑΟΚ και Παναθηναϊκό

Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο στο Ολυμπιακός – ΠΑΣ Γιάννινα

Οι ενδεκάδες στο ΠΑΟΚ – Παναθηναϊκός

ΠΑΟΚ (Λουτσέσκου): Κοτάρσκι, Σάστρε, Κεντζιόρα, Κουλιεράκης, Μπάμπα, Οζντόεφ, Μεϊτέ, Ντεσπόντοφ, Τάισον, Μουργκ, Μπράντον.

Παναθηναϊκός (Τερίμ): Ντραγκόφσκι, Bαγιαννίδης, Γέντβαι, Ούγκο, Μλαντένοβιτς, Κώτσιρας, Αράο, Μαντσίνι, Αϊτόρ, Μπακασέτας, Γιερεμέγιεφ.

Ημίχρονο στο Γ. Καραϊσκάκης!

39′ Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΣ Γιάννινα! Ο Σόρια έκανε το σουτ έξω από την περιοχή και ο Πασχαλάκης έδιωξε πολύ δύσκολα σε κόρνερ

30′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Ο Φορτούνης βγήκε σε θέση τετ α τετ, όμως το σουτ του ήταν άστοχο

Σέντρα στο Ολυμπιακός – ΠΑΣ Γιάννινα

Οι ενδεκάδες στο Ολυμπιακός – ΠΑΣ Γιάννινα

OΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Κάρλος Καρβαλιάλ): Πασχαλάκης, Ορτέγκα, Ντόι, Ρέτσος, Κίνι, Έσε, Φορτούνης, Όρτα, Μαρτίνς, Μασούρας, Ναβάρο.

ΠΑΣ Γιάννινα (Μιχάλης Γρηγορίου): Αθανασίου, Σόρια, Κιάκος, Εραμούσπε, Μπακαδήμας, Καραχάλιος, Ριένστρα, Λιάσος, Μπαλάν, Ροσέρο, Τζίμας.

Λήξη αναμέτρησης, νίκη για την ΑΕΚ επί του ΟΦΗ με 3-0.

90’+6 ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ! Απίστευτο λάθος του Λαμπρόπουλου, στρώνει την μπάλα στον Φαν Βέερτ και εκείνος εκτελεί για το 3-0.

86′ Σουτάρει ο Ντίκο, αποκρούει ο Στάνκοβιτς. Μετά την εκτέλεση του κόρνερ άουτ ένα σουτ του Γκαγιέγος.

67′ ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ! Στην πλάτη της άμυνας του ΟΦΗ βγαίνει ο Πόνσε,  Σωτηρίου αποκρούει το πρώτο πλασέ του, αλλά το δεύτερο καταλήγει στα δίχτυα.

61′ αλή στιγμή για την ΑΕΚ με τον Γκατσίνοβιτς.53′ Ευκαιρία για τον ΟΦΗ! Ο Στάνκοβιτς αποκρούει το σουτ του Φελίπε.46′ Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο.

Όσο πρέπει παίζει η ΑΕΚ στο πρώτο ημίχρονο κόντρα στον ΟΦΗ και της φτάνει μέχρι στιγμής. Διότι, το γκολ του Πόνσε χωρίζει τις δύο ομάδες.

Έγινε συζήτηση για το αν υπήρχε φάουλ πριν την επίτευξη του γκολ. Εξετάστηκε η φάση από τον VAR, συμφώνησε με τον Τάσο Παπαπέτρου.

ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ στο 28′. Με φόρα από το Περιστέρι ο Πόνσε. Πήρε την πάσα από τον Τσούμπερ και με άμεση εκτέλεση άνοιξε το σκορ για την Ένωση.

Πολλά κερδισμένα κόρνερ από την Ένωση, η οποία προσπαθεί να βρει το ρήγμα από πλαγιοκοπήσεις και κυρίως από την αριστερή πλευρά. Με Πήλιο και Γκατσίνοβιτς.

Κύλησαν 15 λεπτά στην OPAP Arena και η ΑΕΚ δεν έχει καταφέρει ακόμα να κάνει τη μεγάλη φάση. Μαζεμένος στα μετόπισθεν ο ΟΦΗ κρατάει εύκολα, ως τώρα, το μηδέν.