Βολίδα Καλντερόνι και 2-2 στο Μιλάνο! (video)

Με καταπληκτικό γκολ του Καλντερόνι στις καθυστερήσεις, η Λέτσε έφυγε από το Μιλάνο με το 2-2 απέναντι στη Μίλαν, για πρώτη φορά από το 2000, στα γενέθλια του Πιόλι, στο ντεμπούτο του στον πάγκο των γηπεδούχων!

Εξαιρετικό ματς στο Μιλάνο, 1-0 ο Τσαλχάνογλου με ωραίο σουτ στο 20΄, σε καταπληκτικό πρώτο ημίωρο για τη Μίλαν, με ρυθμό, γρήγορη ανάπτυξη και πολλές τελικές στην εστία του Γκάμπριελ.

Η Λέτσε ισοφάρισε με τον Μπαμπακάρ σε δυο χρόνους, ο Ντοναρούμα έπιασε το πέναλτι του Σενεγαλέζου, ο οποίος στην επαναφορά τον νίκησε για το 1-1.

Μετά το δοκάρι από κόρνερ του Τσαλχάνογλου στο 67', η Μίλαν προηγήθηκε με τον Πιόντεκ στο 81΄για να ισοφαρίσει ο Καλντερόνι σε 2-2 στις καθυστερήσεις του ματς, για την πρώτη ισοπαλία των δυο ομάδων στη σεζόν.