Βιλερμπάν-Ρεάλ 71-75: «Διπρόσωπη» νίκη (hls)

Η Ρεάλ έπαιξε με αυτοσυγκέντρωση και σοβαρότητα στο πρώτο ημίχρονο, προηγήθγηκε με διαφορά 15 πόντων, αλλα΄στο δεύτερο, η Βιλερμπάν έφτασε σε μερική ανατροπή του σκορ, όταν από τους 17 πόντους, μείωσε δις στους δυο, χωρίς όμως να καταφέρει να νικήσει την ανώτερη αντίπαλο της. Η Ρεάλ πέτυχε στο “Αστρομπάλ” την 18η νίκη της (75-71) για την 26η αγωνιστική της Ευρωλίγκα έχοντας κορυφαίο τον Φαμπιέν Κοζέρ στην άμυνα του στον Νάντο Ντε Κολό, καθώς και στην επίθεση με τους 14 πόντους ππυ σημείωσε.

Η Ρεάλ προηγήθηκε μέχρι και με

17 πόντους, η Βιλερμπάν κέρδισε στο επιμέρους σκορ της 3ης περιόδου (22-16), αλλά όταν η γαλλική ομάδα στην 4η περίοδο πλησίασε σε 60-62 και 64-66, δυο φορές ο Ντι Μπόστ και ισάριθμες ο Ντε Κολό αστόχησαν σε προσπάθειες δυο και τριών πόντων. Ο Ντεκ σημείωσε 4 συνεχόμενους πόντους και το συνλικό σερί 0-6 των Μαδριλένων, τους εξασφάλισε την νίκη.

Δεκάλεπτα: 10-20, 32-47, 54-63, 71-75