Τσέλσι-Λίβερπουλ 1-1: Εκκίνηση με απώλειες (vids)

Στο ισόπαλο 1-1 έμειναν Τσέλσι και Λίβερπουλ στο “Στάμφορντ Μπριτζ” και έτσι το πρώτο ντέρμπι της σεζόν στην Premier League τελείωσε χωρίς να υπάρξει νικήτρια ομάδα.

Η Λίβερπουλ ήταν αυτή που απείλησε πρώτη, καθώς στο 12ο λεπτό ο Σαλάχ σημάδεψε το οριζόντιο δοκάρι του Σάντσεθ, ενώ έξι λεπτά μετά, στο 18ο λεπτό από φανταστική ασίστ του Αιγύπτιου επιθετικού, ο Λούις Ντίας με προβολή έκανε το 0-1.

Λίγο αργότερα, ο Σαλάχ σκόραρε αλλά το τέρμα του ακυρώθηκε σωστά ως off side, για να έρθει

η απάντηση της Τσέλσι στο 37ο λεπτό με τον Ντισασί να προλαβαίνει τον Άλισον και να στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα των φιλοξενούμενων.

Δύο λεπτά μετά σημείωσε δεύτερο γκολ και η ομάδα του Ποτσετινό, ωστόσο και αυτό ακυρώθηκε ως off side με το ημίχρονο να κλείνει στο 1-1.

Στο δεύτερο μέρος, τόσο η Τσέλσι, όσο και η Λίβερπουλ έχασαν σημαντικές ευκαιρίες για να σκοράρουν δεύτερο γκολ, όμως το τελικό αποτέλεσμα έμεινε