Τρουά – Μονακό 2-2: Σαμπάνια στον Ούγκμπο και νέα ζημιά (hls)

Η Μονακό μετά την ήττα στην έδρα της από τη Νις την περασμένη αγωνιστική (0-3), δεν έβγαλε αντίδραση απέναντι σε μια ομάδα που παλεύει στις τελευταίες θέσεις για την παραμονή της. Η Τρουά που νίκησε στο ματς του πρώτου γύρου με 2-4, έκανε ξανά τη ζημιά στους Μονεγάσκους που παραμένουν στην τετράδα αλλά δεν πέρασαν τη Λανς.

Η Τρουά πήρε προβάδισμα με το πολύ ωραίο του Κουαμέ (1-0, 31ο λεπτό) και η Μονακό κυνήγησε σε όλο το δεύτερο ημίχρονο. Η ισοφάριση ήρθε με τον αρχηγό της Μπεν Γεντέρ στο 81ο λεπτό μετά από ασίστ του Εμπολό που ήρθε από τον πάγκο (1-1) και δύο λεπτά αργότερα από το γύρισμα του Γκολόβιν και με δόση τύχης γύρισε το ματς και έφτασε τα 16 γκολ (1-2, 83ο λεπτό). Η Τρουά όμως κατάφερε να ισοφαρίσει με τον Καναδό Ούγκμπο που νίκησε τον Νούμπελ με εξαιρετική κεφαλιά (2-2, 91ο λεπτό).