Τορίνο-Σαμπντόρια 2-2: Κανείς κερδισμένος

Τορίνο-Σαμπντόρια 2-2: Κανείς κερδισμένοςevlachosΔευ, 11/30/2020 - 21:32

Η Τορίνο ήταν αρκετά καλύτερη στο πρώτο ημίχρονο και δίκαια πήγε στα αποδυτήρια με το 1-0 με γκολ του Μπελότι. Στο ματς νούμερο 200 της καριέρας του πέτυχε το 1-0 στο 25'.

Στο ημίχρονο ο Κλάουντιο Ρανιέρι πήρε σκούπα και έκανε τέσσερις αλλαγές.

Μέσα σε 18 λεπτά η Σαμπντόρια γύρισε το ματς με γκολ από τους Καντρέβα (54') και Κουαλιαρέλα (63').

Ηταν η στιγμή να ρισκάρει η Τορίνο με τις αλλαγές της. Το ρίσκο απέδωσε με την ισοφάριση του Μεϊτέ (77').

Η πίεση των γηπεδούχων έφερε φάσεις αλλά όχι την ανατροπή. Το τελικό 2-2 δεν ωφελεί κανέναν να αλλάξει το κακό κλίμα.

Η Τορίνο πλέον έχει χάσει δεκαέξι βαθμούς σε ματς που ήταν μπροστά στο σκορ. Η Σαμπντόρια μένει χωρίς νίκη για τέταρτο αγώνα.

ΙΤΑΛΙΑ - Serie A - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Torino - Ποδόσφαιρο Sampdoria - Ποδόσφαιρο Off Off evlachos Off Off ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Torino ΙΤΑΛΙΑ Η ισοπαλία δεν ωφέλησε κανέναν. Τορίνο και Σαμπντόρια έμειναν στο 2-2 σε ένα ματς που και οι δύο έψαχναν το τρίποντο για να αντιστρέψουν το κακό κλίμα. Article publish on Δευ, 11/30/2020 - 21:32 Article hide updated date Off Article is longform Off