Θέλτα-Αλαβές 1-1: Καλύτερη η Αλαβές, θετικός ο Δουβίκας (highlights)

Μέτριο ποιοτικά το πρώτο ημίχρονο με τη Θέλτα να απειλεί με μακρινό σοουτ του Μπελτράν τον τερματοφύλακα Σιβέρα στο 14′. Στο 35ο λεπτό ο Μαρίν προσπάθησε να γυρίσει τη μπάλα στον τερματοφύλακα χωρίς όμως να έχει δει τη θέση του. Έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του και έδωσε προβάδισμα στη Θέλτα για το 1-0.

Σημαντικότερη ευκαιρία της Αλαβές στο πρώτο μισό της αναμέτρησης ήταν αυτή στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων όταν ο Σόλα πήρε την κεφαλιά και ο Βιγιάρ έκανε εντυπωσιακή επέμβαση για να κρατήσει το μηδέν.

Στο 68′ η Θέλτα έμεινε με δέκα παίκτες εξαιτίας της αποβολής του Ντε Λα Τόρε ενώ στο 73′ ο Σαμού διαμόρφωσε το 1-1.
Την 4η συμμετοχή του με τη Θέλτα πραγματοποίησε ο Δοβίκας μπαίνοντας ως αλλάγή στο δεύτερο ημίχρονο αντί του Άσπας.

Θέλτα-Αλαβές 1-1, Καλύτερη, Αλαβές, Δουβίκας,thelta-alaves 1-1, kalyteri, alaves, douvikas