Τα παγώνια «δάγκωσαν» τα καναρίνια (video)

Η Λιντς ήταν ουσιαστική στο «Κάροου Ρόουντ» και επικράτησε στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής της Τσάμπιονσιπ με 3-0 της Νόριτς.

Έτσι τα «παγώνια» έπιασαν στην κορυφή της βαθμολογίας την Μίντλεσμπρο, την ίδια στιγμή που τα «καναρίνια» γνώρισαν την 3η ήττα τους στο πρωτάθλημα.

Το 0-1 για την Λίντς έκανε στο 21ο λεπτό ο Κλιτς, παίρνοντας το ριμπάουντ μετά την ασταθή απόκρουση του Κρουλ στην κεφαλιά του Αλιόσκι.

Πέντε λεπτά μετά οι φιλοξενούμενοι έκαναν το 0-2 όταν ο Αλιόσκι με δυνατό σουτ μέσα από την επριοχή νίκησε τον Ολλανδό τερματοφύλακα των γηπεδούχων.

Το 0-3 έκανε με πολύ ωραίο σουτ ο Πάμπλο Έρνάντες στο 67ο λεπτό.Η Λιντς ήταν ουσιαστική και είχε τον έλεγχο του αγώνα σχεδόν σε όλη τη διάρκεια.

Τη ν ίδια στιγμή η Νόριτς προσπαθούσε ν’ απειλήσει μόνο με στημένα, ενώ εμφάνισε σαφέστατα αμυντικά προβλήματα.