Συνεχίζει το σερί το Ορλάντο (video)

Το Ορλάντο πέρασε 104-99 από το Μαϊάμι και έκανε σημαντικό βήμα για την επιστροφή στα πλέι - οφ για πρώτη φορά από το 2012.

Οι Μάτζικ έδειχναν «τελειωμένοι» πριν από δύο εβδομάδες, αλλά με έξι σερί νίκες έπειτα από οκτώ χρόνια έχουν αυτή την στιγμή την όγδοη θέση στην Ανατολή και το τελευταίο εισιτήριο για τα πλέι - οφ, ξεπερνώντας τους Χιτ.

Κορυφαίος των νικητών ο Βούτσεβιτς με 24 πόντους και 16 ριμπάουντ, ενώ ο Άιζακ πέτυχε 19, ο Όγκουστιν 17 και ο Γκόρντον 14 με 10 ριμπάουντ.

Για το Μαϊάμι ο Γουέιτερς είχε 26 πόντους και ο Γουέιντ 22. Οι γηπεδούχοι είχαν προβάδισμα ακόμα και με 17 πόντους στο α' μέρος, αλλά στην τρίτη περίοδο οι φιλοξενούμενοι πήραν το προβάδισμα και το κράτησαν μέχρι το τέλος.

Κατά την διάρκεια του ημιχρόνου, οι γηπεδούχοι απέσυραν την φανέλα με το Νο.1 προς τιμήν του Κρις Μπος.