Στουτγάρδη-Άιντραχτ 2-3: Διπλό με ήρωα τον Χρούστιτς

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν καλύτερα στο παιχνίδι και προηγήθηκαν με το 2ο γκολ του Εντικά στο εφετινό πρωτάθλημα στο 7ο λεπτό. Η Στουτγάρδη βελτίωσε την εικόνα της μετά το 20ο λεπτό και δημιούργησε προϋποθέσεις με τους Κάλαϊτζιτς, και Μανγκαλά. Κατάφερε να φέρει το παιχνίδι σε ισορροπία με γκολ του Άντον μετά από εκτέλεση φάουλ στο 42ο λεπτό και ενώ τέσσερα λεπτά νωρίτερα οι φιλοξενούμενοι έχασαν σημαντική ευκαιρία να πατύχουν δεύτερο τέρμα με τον Λίντστρεμ.

Ο Χρούστιτς ήταν πρωταγωνιστής του αγώνα στο δεύτερο ημίχρονο σκοράροντας δύο φορές για την ομάδα της Φρανκφούρτης ερχόμενος από τον πάγκο. Ο Κάλαϊτζιτς είχε ισοφαρίσει σε 2-2 για την Στουτγάρδη που έμεινε χωρίς νίκη σε 6ο διαδοχικό παιχνίδι και παρέμεινε στην προ-τελευταία θέση της βαμολογίας.