Στον τελικό η Σίτι!

Η Μάντσεστερ Σίτι πήρε τη νίκη με 3-2 στις καθυστερήσεις κόντρα στην Μπρίστολ και συνάμα την πρόκριση στον τελικό του Λιγκ Καπ.

Οι «πολίτες» είχαν το υπέρ τους 2-1 του πρώτου αγώνα και στον επαναληπτικό κατάφεραν με την ισοπαλία να προκριθούν στον τελικό.

Το σκορ άνοιξε δύο λεπτά πριν τη λήξη του πρώτου μέρους ο Σανέ ενώ στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 49ο λεπτό ο Αγουέρο πέτυχε το 2-0. Ο Πακ μείωσε σε 2-1 στο 64ο λεπτό, ο Φλιντ έκανε το 2-2 στο 84ο λεπτό αλλά ο Ντε Μπρούιν στην εκπνοή του αγώνα έδωσε τη νίκη στην ομάδα του.

Έτσι, η ομάδα του Γκουαρντιόλα θα περιμένει να δει ποια από τις Τσέλσι – Άρσεναλ θα αντιμετωπίσει στον τελικό της διοργάνωσης. Στον πάγκο βρέθηκε ο Έγκβαλ που ενδιαφέρεται ο Παναθηναϊκός.