Στο "κόλπο" με Κουλιμπαλί

Η Νάπολι νίκησε 1-0 τη Γιουβέντους στο Τορίνο με γκολ του Κουλιμπαλί στο 90' και βρίσκεται πλέον στο -1 από την κορυφή της Σέριε Α και τους "μπιανκονέρι" τέσσερις αγωνιστικές πριν το φινάλε.

Μάλιστα, οι δύο δύσκολες αποστολές της Κυρίας στο Μιλάνο και τη Ρώμη για τα ντέρμπι με Ίντερ, Ρόμα, αφήνουν στη Νάπολι μεγάλες ελπίδες να επιστρέψει στον θρόνο του ιταλικού ποδοσφαίρου και να "σπάσει" μετά από πολλά χρόνια την παντοκρατορία της Γιούβε.

Η ομάδα του Αλέγκρι ήταν καλύτερη στο πρώτο ημίχρονο, διάστημα στο οποίο είχε και δοκάρι μετά από εκτέλεση φάουλ του Πιάνιτς και κόντρα.

Στο δεύτερο ημίχρονο το παιχνίδι ισορρόπησε και από το 70' και μετά οι φιλοξενούμενοι έψαξαν το γκολ που θα τους έβαζε στο "κόλπο", το οποίο ήρθε τελικά στο 90' με κεφαλιά του Κουλιμπαλί μετά από εκτέλεση κόρνερ.