Στην Αθήνα η Γαλατάσαραϊ για το φιλικό με ΑΕΚ (video)

Η πρωταθλήτρια Τουρκίας Γαλατάσαραϊ είναι ήδη στην Αθήνα ενόψει του φιλικού αγώνα με την ΑΕΚ μεθαύριο Τρίτη (20.00 Novasports 1 HD).

Για την ομάδα της Κωσταντινούπολης, ο αγώνας του Ολυμπιακού σταδίου θα είναι το τελικό τεστ
πριν την έναρξη του Τουρκικού πρωταθλήματος την ερχόμενη Κυριακή.

Ο Φατίχ Τερίμ θέλει να δει την ομάδα του σε μια όσο γίνεται πιο πιεστική ροή αφού πλέον εδώ θα ολοκληρωθεί και η προετοιμασία της μέσα από την οποία έδωσε κι άλλα δυνατά ματς όπως με τις Αϊντχόφεν (1-3) και Βαλένθια (1-2).

Χθες βράδυ η Γαλατάσαραϊ νίκησε στην Τυνησία την Κλαμπ Αφρικιέν με 1-0 με γκολ στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων από τον νεοαποκτηθέντα Νιγηριανό Ονιεκούρου.

Δείτε τα στιγμιότυπα του αγώνα :

Σε αυτό το ματς ο Τερίμ δοκίμασε για ένα ημίχρονο το βασικό σχήμα με τα αστέρια της ομάδας (Γκομίς, Μπελχαντά, Γκάρι Ροντρίγκες, Φεγκουλί) και δεν αποκλείεται να κάνει το ίδιο κόντρα στην ΑΕΚ δίνοντας προφανώς περισσότερο χρόνο συμμετοχής στο «καλό» σχήμα της ομάδας του.