Σταντάρ Λιέγης – Αντβέρπ 3-0: “Καταιγίδα” σε 7 λεπτά! (vid)

Η Σταντάρ Λιέγης επικράτησε άνετα 3-0 της Αντβέρπ για τη 12η αγωνιστική της Pro League του Βελγίου, για να μπει “σφήνα” στην τετράδα της βαθμολογίας. Παράλληλα η Αντβέρπ δεν κατάφερε να παραμείνει στην κορυφή της βαθμολογίας μετά τη χθεσινή νίκη της Γκενκ, η οποία πλέον είναι πρωτοπόρος με διαφορά ενός πόντου.

Όλα τελείωσαν πολύ για την Αντβέρπ, καθώς οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν 3-0 στα πρώτα 9 λεπτά του ματς! Ο Γουίλιαμ Μπαλικβίσα άνοιξε το σκορ στο 2ο λεπτό και οι “κόκκινοι” ακολούθησαν έναν φρενήρη ρυθμό που τους οδήγησε σε δεύτερο τέρμα στο 4′ με τον Ντένις Ντράγκους. Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε στο 9′ ο 17χρονος Τούρκος Τσιχάν Τσανάκ, ο οποίος πραγματοποίησε ιδανικό ντεμπούτο. Ο Φιλίπ Ζινκερνάγκελ δεν αγωνίστηκε λόγω τιμωρίας. Την επόμενη αγωνιστική η Σταντάρ Λιέγης φιλοξενείται απ’ τη Μαλίν, ενώ η Αντβέρπ υποδέχεται την Οστανδη.