Στάικος: “Εμφανίστηκε το DNA του ΠΑΣ Γιάννινα”

Κάτι περισσότερο από ικανοποιημένος παρουσιάστηκε ο προπονητής των Ιωαννίνων, Θανάσης Στάικος, αφού η ομάδα του επέστρεψε από το 2-0, κάνοντάς του 2-2.

Διαβάστε τι δήλωσε ο Έλληνας τεχνικός: “Το σημερινό ματς ήταν ένα ιδιαίτερο παιχνίδι, ήταν δύο ομάδες πιεσμένες και οι δύο, από τα προηγούμενα αποτελέσματα, εμείς παίζαμε με μία ομάδα που μπορεί να βρίσκεται στην τελευταία θέση της βαθμολογίας αλλά είναι πολύ καλά δουλεμένη και με πάρα πολύ καλούς ποδοσφαιριστές. Μπορώ να πω το πρώτο εικοσάλεπτο ήταν μοιρασμένο και δυστυχώς από μία απευθείας εκτέλεση κόρνερ και σουτ

έξω από την περιοχή και ένα απευθείας φάουλ βρέθηκαμε πίσω στο σκορ και από το 25ο λεπτό και μετά και μέχρι το 55ο την αρχή δευτέρου ημιχρόνου έδειχνε ότι ψάχνει και παραπάνω γκολ όμως καταφέραμε και γυρίσαμε ένα παιχνίδι το οποίο στο τέλος θα μπορούσε να γίνει και 2-3 με τις φάσεις που είχαμε. Η σημερινή εμφάνιση του δευτέρου ημιχρόνου θα είναι πλέον για ‘μένα είναι το εφαλτήριο για μία καλύτερη πορεία, σήμερα εμφανίστηκε το DNA του ΠΑΣ Γιάννενα είχαμε κάνει καλές εμφανίσεις αλλά αυτό το πάθος αυτήν την ψυχή και αυτήν την αίσθηση που βγάλαμε στο δεύτερο ημίχρονο δεν την είχαμε ξαναδεί και από δω και πέρα πιστεύω ότι θα συνεχίσουμε καλύτερα”.