Σουηδία-Σερβία 0-1: Νίκη… στα σημεία

Οι γηπεδούχοι απείλησαν πρώτοι με τον Κλάεσον στο 19′ και οι Σέρβοι απάντησαν ένα λεπτό αργότερα με κεφαλιά του Τζούρισιτς άουτ σε πρώτο ημίχρονο με αργό τέμπο και μεγάλη συγκέντρωση και των δύο στην άμυνα. Ο Κλάεσον είχε σημαντική ευκαιρία να ανοίξει το σκορ και στο 1ο λεπτό των καθυστερήσεων με κοντινή προβολή, όμως στο 3ο του επιπλέον χρόνου και μετά από εκτέλεση κόρνερ του Τάντιτς και κεφαλιά πάσα του Πάβλοβιτς, ο Γιόβιτς σημείωσε το 1-0.

Η Σουηδία βελτίωσε την εικόνα της στην επανάληψη όμως και πάλι δεν δημιούργησε κλασσικές ευκαιρίες έχοντας τελικές με τους Σβάνμπεργκ και Καγιούστε. Η Σερβία βρήκε περισσότερους χώρους στο ανοιχτό γήπεδο στην επανάληψη και είχε καλύτερες στιμές με τους Γιόβιτς στο 72′ και Κόστιτς στο 81ο λεπτό.

Σουηδία-Σερβία 0-1, Νίκη…,souidia-servia 0-1, niki…