Σλασκ – Προμηθέας 76-78: Μεγάλη νίκη με μεγάλα σουτ (hls)

Ο Γιανγκ έμεινε χωρίς πόντο στην πρώτη περίοδο και ανέβασε στροφές στην δεύτερη όπου σημείωσε 9. Ο Προμηθέας κατάφερε να πάρει το προβάδισμα με το πρώτο καλάθι του Κάουαν 2′.45” πριν το τέλος του ημιχρόνου και μετά κόλλησε. Η Σλασκ τελείωσε το ημίχρονο με σερί 12-0 κλείνοντας το πρώτο 20λεπτο (42-33). Ο Προμηθέας κάνει λάθη και η Σλασκ σταθερά μπροστά σε ολόκληρη την περίοδο με την διαφορά να κυμαίνεται με διψήφια νούμερα.

Στο τέλος μίλησαν οι Αμερικανοί του Μάκη Γιατρά. Ο Γιανγκ σηκώθηκε και έβαλε μεγάλο σουτ έχοντας 1/7 πριν σουτάρει, και το μεγαλύτερο σουτ το έβαλε ο Κάουαν που με την λήξη του χρόνου κατάφερε να βάλει μπροστά τον Προμηθέα και να δώσει το διπλό στην ελληνική ομάδα. Την ερχόμενη εβδομάδα στην Πάτρα υποδέχεται στο ντέρμπι κορυφής την Τουρκ Τέλεκομ Άνκαρα (29/11), ενώ η Σλασκ συμπλήρωσε πέντε ήττες στην σειρά.