Σερβία-Σουηδία 4-1: Σόου… Μίτροβιτς (hls)

Η Σουηδία ευτύχησε να προηγηθεί στο σκορ στην πρώτη ευκαιρία που δημιούργησε στο παιχνίδι όταν μετά από εξαιρετική ενέργεια του Κουλουσέφσκι ο Κλάεσον πλάσαρε τον τερματοφύλακα Μιλίνκοβιτς-Σάβιτς. Η απάντηση των Σέρβων ήρθε τρία λεπτά αργότερα με τον Ζίβκοβιτς να σεντράρει και τον Αλεξάνταρ Μίτροβιτς να ισοφαρίζει σε 1-1. Ο ίδιος παίκτης σημείωσε και το δεύτερο γκολ των γηπεδούχων στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου μετά από εκτέλεση κόρνερ του Τάντιτς.

Ο Μίτροβιτς σημείωσε το 2-1 στο 50ο λεπτό σημειώνοντας το δεύτερο

χατ-τρικ της καριέρας του με την εθνική ομάδα της Σερβίας, Ο Λούκιτς διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα (4-1) στο 70ο λεπτό της αναμέτρησης.

Την τελευταία αγωνιστική Νορβηγία και Σερβία παίζουν τελικό πρώτης θέσεις έχοντας από 10 βαθμούς και με τη Νορβηγία να υπερτερεί στην ισοβαθμία, ενώ η Σουηδία θα υποδεχθεί τη Σλοβενία με στόχο μόνο τη νίκη που θα της επιτρέψει να παραμείνει στην 2η κατηγορία της διοργάνωσης.