Σερβία-Ουγγαρία 1-2: Νίκη πρωτιάς (highlights)

H τύχη ευνόησε στο ξεκίνημα τους Σέρβους που προηγήθηκαν με τυχερό γκολ στο 10ο λεπτό. Ο Βλάχοβιτς επιχείρησε ένα κακό πλασέ, αλλά βρέθηκε στην πορεία της μπάλας ο Ατίλα Σάλαϊ και άθελα του έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα. Μέσα σε δύο λεπτά, η ομάδα του Μάρκο Ρόσι ανέτρεψε την εις βάρος της κατάσταση. Αρχικά ισοφάρισε στο 34ο λεπτό με τον Βάργκα και στο 36΄ο Βίλι Ορμπάν με κοντινό πλασέ έγραψε το 2-1 που ήταν το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Στην επανάληψη η Σερβία έψαξε το γκολ, είχε δύο πολύ καλές ευκαρίες με τον Βλάχοβιτς στο 61ο λεπτό και τον Βελίκοβιτς οχτώ λεπτά αργότερα, αλλά ο Ντίμπους είχε ισάριθμες εντυπωσιακές επεμβάσεις, κρατώντας το υπερπολύτιμο 2-1 που φένρει τους Ούγγρους στην κορυφή του 7ου ομίλου. Πέρασαν ως αλλαγή με την έναρξη της επανάληψης, ο Μλαντένοβιτς του Παναθηναικού και ο Ζίβκοβιτς του ΠΑΟΚ.