Σερκλ Μπριζ-Έουπεν 1-2: «Βυθίστηκαν κι άλλο οι γηπεδούχοι

Σερκλ Μπριζ-Έουπεν 1-2: «Βυθίστηκαν κι άλλο οι γηπεδούχοιtbairaktΣάβ, 01/09/2021 - 22:29

Η Έουπεν επικράτησε στο «Γιαν Μπρέϊντελ Στάντιον» της Σερκλ Μπριζ με 2-1 για την 20η αγωνιστική της Jupiler League και την «βύθισε» ακόμη περισσότερο.

Αυτή ήταν η 9η ήττα στα 10 τελευταία ματς για τους γηπεδούχους που έμειναν στην προτελευταία θέση του πίνακα.

Η Σερκλ πάντως ήταν εκείνη που μετά από ένα άγονο πρώτο ημίχρονο, μπήκε δυνατά στην επανάληψη και πέτυχε γκολ

στο 51’ με τον Χότιτς που ακυρώθηκε ως οφσάιντ καθώς ο Μουσάμπα κάλυπτε την ορατότητα του τερματοφύλακα της Έπουπεν.

Δύο λεπτά μετά όμως ο Ντεφούρν απομάκρυνε λανθασμένα και ο Χογκάς με μακρινό πλασέ κρέμασε τον τερματοφύλακα των φιλοξενούμενων για το 1-0.

Η είσοδος του Πρέβλιακ όμως στο παιχνίδι άλλαξε τα δεδομένα.

Ο Βόσνιος κατάφερε στο 69’ να ισοφαρίσει με πολύ ωραίο σουτ στην γωνία του Ντιντιλόν και στην συνέχεια γύρισε το ματς.

Ο Αντριάνο στο 76’ του σέρβιρε την μπάλα και με ωραίο τεχνικό ουτ στην γωνία έκανε το τελικό 1-2.

ΒΕΛΓΙΟ - Pro League - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Cercle Brugge - Ποδόσφαιρο Eupen - Ποδόσφαιρο Off Off tbairakt Off Off ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Cercle Brugge ΒΕΛΓΙΟ Η Έουπεν επικράτησε στο «Γιαν Μπρέϊντελ Στάντιον» της Σερκλ Μπριζ με 2-1 για την 20η αγωνιστική της Jupiler League και την «βύθισε» ακόμη περισσότερο. Article publish on Σάβ, 01/09/2021 - 22:29 Article hide updated date Off Article is longform Off