Σεντ Ετιέν-Παρί Σεντ Ζερμέν 1-1: "Γκέλα" στο ντεμπούτο Ποτσετίνο (vid)

Σεντ Ετιέν-Παρί Σεντ Ζερμέν 1-1: "Γκέλα" στο ντεμπούτο Ποτσετίνο (vid)gripapΠέμ, 01/07/2021 - 00:09

Η Σεντ Ετιέν στο ντεμπούτο του Ποτσετίνο στον πάγκο της Παρί, κράτησε τους Παριζιάνους στο ισόπαλο 1-1, έχοντας ευκαιρίες ακόμη και για να πάρει το ματς.

Η κατοχή σε όλο το παιχνίδι ήταν υπέρ των φιλοξενούμενων με ποσοστό που ξεπρνούσε το 75%, αλλά οι "πράσινοι" είχαν περισσότερες "καθαρές" ευκαιρίες. Προηγήθηκαν με τον Χαμουμά μετά από λάθος του Γκέιγ στο 19' για να έλθει άμεσα η απάντηση του Κιν για το 1-1 στο 22'.

Στο 65' ο Μπουανζά αστόχησε σε

τετ α τετ και 5 λεπτά αργότερα ο ίδιος σημάδεψε το δοκάρι του Νάβας. Κιν και Ντι Μαρία δεν κατάφεραν να νικήσουν τον Μουλέν, ενώ στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων ο Σαράμπια αστόχησε από πλεονεκτική θέση.

Το 1-1 ανέβασε την Παρί στη δεύτερη θέση μετά την ήττα της Λιλ, αλλά η Λυών οδηγεί την κούρσα με διαφορά πλέον τριών βαθμών.

ΓΑΛΛΙΑ - Ligue 1 - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Saint Etienne- Ποδόσφαιρο Paris Saint Germain - Ποδόσφαιρο Off Off gripap Off Off ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ CSS Saint Etienne ΓΑΛΛΙΑ Σεντ Ετιέν-Παρί Σεντ Ζερμέν: 1-1 (hls) Submitted by osinteli on Πέμ, 01/07/2021 - 00:23 http://novasports-forthnet.secure.footprint.net/HL_STETIENNE_PSG_060121.mp4 ΓΑΛΛΙΑ - Ligue 1 - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Off Off Off ΓΑΛΛΙΑ Τα στιγμιότυπα του αγώνα Σεντ Ετιέν-Παρί Σεντ Ζερμέν για τη Ligue 1. ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ CSS Saint Etienne Saint Etienne- Ποδόσφαιρο On Off On Demand Video publish on Πέμ, 01/01/1970 - 02:33 Η Σεντ Ετιέν στο ντεμπούτο του Ποτσετίνο στον πάγκο της Παρί, κράτησε τους Παριζιάνους στο ισόπαλο 1-1, έχοντας ευκαιρίες ακόμη και για να πάρει το ματς. Article publish on Πέμ, 01/07/2021 - 00:09 Article hide updated date On Article is longform Off