Σέλτικς-Μπακς 117-103: “Λύγισαν” στη Βοστόνη τα “ελάφια”

Ο Τζέισον Τέιτουμ πραγματοποίησε εντυπωσιακή εμφάνιση για τους γηπεδούχους, σημειώνοντας 42 πόντους. Επίσης, είχε πέντε ριμπάουντ, τέσσερις ασίστ και τρία κλεψίματα. Στους 19 πόντους σταμάτησε ο Τζέιλεν Μπράουν, ενώ 17 πόντους σημείωσε ο Γκραντ Ουίλιαμς.

Από την άλλη πλευρά, ο Γιάννης Αντετοκούνμπο σημείωσε 20 πόντους σε 33,35 λεπτά συμμετοχής. Επίσης, ο Έλληνας παίκτης είχε οκτώ ριμπάουντ, τρεις ασίστ και ένα κλέψιμο. Ο αδερφός του Θανάσης είχε πέντε πόντους και ένα ριμπάουντ, σε 2,28 λεπτά συμμετοχής.

Στους 20 πόντους και ο Τζρου Χόλιντεϊ, ενώ σε “ρηχά νερά” κινήθηκε ο Κρις Μίντλετον, ο οποίος σημείωσε τέσσερις πόντους σε 23,48 λεπτά συμμετοχής. Αυτή ήταν η 14η φετινή νίκη των “Κελτών” σε 28 ματς, ενώ τα “ελάφια” γνώρισαν την ενδέκατη φετινή τους ήττα, σε 29 ματς.

Οι πόντοι:

Σέλτικς: Τέιτουμ 42, Χόρφορντ 10, Ρ. Ουίλιαμς 10, Μπράουν 19, Σμαρτ 2, Σρέντερ 7, Γκ. Ουίλιαμς 17, Λάνγκφορντ 7, Χάουζερ 3

Μπακς: Μίντλετον 4, Γ. Αντετοκούνμπο 20, Πορτίς 13, Άλεν 10, Χόλιντεϊ 20, Κόναγκτον 15, Χουντ 5, Κάζινς 6, Μαμουκελασβίλι 2, Σμαρτ 3, Θ. Αντετοκουνμπο 5

Κλίπερς-Σανς 111-95

Σέλτικς-Μπακς 117-103, “Λύγισαν”, Βοστόνη, “ελάφια”,seltiks-baks 117-103, “lygisan”, vostoni, “elafia”