Σέφιλντ Γιουνάιτεντ – Χάντερσφιλντ 1-2: Στο 94′ πήρε το ντέρμπι!

Το ποδόσφαιρο δεν είναι δίκαιο και χρειάζεται και τύχη για να πάρει αποτέλεσμα. Η τύχη ήταν με το μέρος των φιλοξενούμενων που έκαναν το πρώτο τους σουτ στο 67ο λεπτό και στο 75ο λεπτό πήραν το προβάδισμα με τον Τζος Κορόμα (0-1). Ο Σλάβισα Γιοκάνοβιτς έριξε στον αγωνιστικό χώρο τον Μπίλι Σαρπ και αυτός τον δικαίωσε στις καθυστερήσεις ισοφαρίζοντας (92ο λεπτό,1-1). Η Χάντερσφιλντ δεν είχε πει την τελευταία της λέξη και στο 94ο λεπτό ο 18χρονος Σάμουελς Κόλγουιλ έδωσε εκ νέου προβάδισμα στους φιλοξενούμενους διαμορφώνοντας το τελικό σκορ.

Η Σέφιλντ ακόμα να πετύχει νίκη στο πρωτάθλημα ύστερα από τέσσερις αγωνιστικές, συμπλήρωσε τρεις ήττες και μια λευκή ισοπαλία. Η Χάντερσφιλντ σκαρφάλωσε στους εφτά βαθμούς πετυχαίνοντας δεύτερη συνεχόμενη νίκη.