Σάσσαρι – Αρμάνι 89-83: Η κατρακύλα συνεχίζεται, θετικός ο Χαραλαμπόπουλος

Η κατρακύλα συνεχίζεται για την Αρμάνι Μιλάνο του Έτορε Μεσίνα, η οποία λίγες ημέρες μετά την εντός έδρας ήττα από τη Ζάλγκιρις έχασε και από την Ντινάμο Σάσαρι στη Σαρδηνία, υποχωρώντας έτσι σε ρεκόρ 5-5 και την 9η θέση στην κατάταξη.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με 41-30 στο ημίχρονο και άντεξαν στην αναμενόμενη επίθεση των φιλοξενούμενων η οποία εκφράστηκε μέσω του φανταστικού Σιλντς που πέτυχε 28 πόντους στο δεύτερο ημίχρονο.

Για την Αρμάνι εκτός του Σιλντς (31π, 7ρ), ο Φόγκτμαν είχε 18 πόντους, ο Φλακαντόρι 16 και ο Τονούτ 14, ενώ δεν έπαιξε ο Μίροτιτς.

Για τους νικητές της Σάσαρι, η οποία ανέβηκε στο 4-6, ο Ταϊρί είχε 24 πόντους. Ο Βασίλης Χαραλαμπόπουλος ήταν ο δεύτερος σκόρερ της ομάδας του με 13 πόντους, ενώ είχε και 3 ριμπάουντ, 2 ασίστ.