Σασουόλο-Ίντερ 0-3: Έσπασε για πλάκα το αήττητο (HL)

Σασουόλο-Ίντερ 0-3: Έσπασε για πλάκα το αήττητο (HL)evlachosΣάβ, 11/28/2020 - 18:13

Οι οιωνοί δεν ήταν καλοί. Η Ίντερ ερχόταν από τραγική εμφάνιση και ήττα εντός έδρας από την Ρεάλ Μαδρίτης στο Champions League και είχε αρκετή γκρίνια.

Για άλλο ένα ματς ο Αντόνιο Κόντε είχε πολλές απουσίες ενώ και οι Λουκάκου και Χακίμι έπρεπε να πάρουν ανάσες και έμειναν εκτός ενδεκάδας.

Παρόλα

αυτά, και με την βοήθεια του Κίρικες η Ίντερ πήγε γρήγορα στο 2-0, στο πρώτο τέταρτο του αγώνα.

Ο Κίρικες έκανε λάθος πάσα στο πρώτο γκολ και σκόραρε ο Σάντσες (4') ενώ ο ίδιος έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του μετά από σουτ του Βιδάλ (14').

Το τρίτο γκολ ήρθε στο 60ο λεπτό από τον Γκαλιαρντίνι μετά από ασίστ του Νταρμιάν.

Η Σασουόλο σε όλο το δεύτερο ημίχρονο έκανε μια αξιόλογη τελική προσπάθεια στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων.

ΙΤΑΛΙΑ - Serie A - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Sassuolo - Ποδόσφαιρο Inter Milano - Ποδόσφαιρο Off Off evlachos Off Off ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Sassuolo ΙΤΑΛΙΑ Σασουόλο-Ίντερ: 0-3 (HL) Submitted by antoniamath11 on Σάβ, 11/28/2020 - 18:26 http://novasports-forthnet.secure.footprint.net/HL_SASSOUOLO_INTER_281120.mp4 ΙΤΑΛΙΑ - Serie A - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Off Off Off ΙΤΑΛΙΑ Οι καλύτερες στιγμές από τη νίκη της Ίντερ επί 3-0 κόντρα στη Σασουόλο. ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Sassuolo Sassuolo - Ποδόσφαιρο On Off On Demand Video publish on Πέμ, 01/01/1970 - 02:33 Η Ίντερ νίκησε εύκολα 3-0 την Σασουόλο. Την έπιασε στην δεύτερη θέση και της έσπασε το αήττητο. Article publish on Σάβ, 11/28/2020 - 18:13 Article hide updated date On Article is longform Off