Σασουόλο – Τορίνο 1-1: Πόντος “χρυσάφι” για τους γηπεδούχους

“Χρύσος” πόντος για την Σασουόλο το βράδυ του Σαββάτου στην έδρα της στον αγώνα κόντρα στην Τορίνο. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν μόλις στο 5ο λεπτό από το γκολ του Ζαπάτα, ωστόσο τέσσερα λεπτά αργότερα δέχτηκαν την ισοφάριση από τον Πιναμόντι.

Οι φιλοξενούμενοι έχασαν πολύτιμο έδαφος στην προσπάθεια τους να πλησιάσουν την εξάδα και να παραμείνουν κοντά στις θέσεις που οδηγούν στις ευρωπαϊκές διοργανώσεις της νέας περιόδου, σε αντίθεση με τους γηπεδούχους που με αυτόν τον πόντο, έφτασαν τους 20 βαθμούς και απομακρύνθηκαν τόσο από την Ουντινέζε (τη Δευτέρα έχει δύσκολη αποστολή στο Τορίνο κόντρα στη Γιουβέντους), όσο και από τις Βερόνα, Κάλιαρι, Σαλαρνιτάνα.

Σασουόλο – Τορίνο 1-1, Πόντος “χρυσάφι”,sasouolo – torino 1-1, pontos “chrysafi”