Σαν Μαρίνο – Πολωνία 1-7: “Περίπατος” με δύο γκολ Λεβαντόφσκι (hls)

Ένα εύκολο βράδυ είχε η Εθνική Πολωνίας κόντρα στο Σαν Μαρίνο. Η παρέα του Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι κέρδισε με 7-1, το πέμπτο παιχνίδι για τα προκριματικά του Παγκοσμίου Κυπέλλου.

Γρήγορο προβάδισμα πήραν οι φιλοξενούμενοι με τον άσο της Μπάγερν Μονάχου στο 4ο λεπτό. Ακολούθησε το τέρμα του Κάρολ Σφιντέρσκι στο 16′ με τον Λεβαντόφσκι να κάνει το 3-0 στο 21ο λεπτό.

Η Πολωνια συνέχισε να “σφυροκοπά” τα δίχτυα του Σαν Μαρίνο και στο 44′ ο Κάρολ Λινέτι έγραψε το όνομα του στον πίνακα του σκορ. Ο Άνταμ Μπούσκα έκανε χατ-τρικ, ο ποδοσφαιριστής χτύπησε στο 67, και στις καθυστερήσεις του δεύτερου ημιχρόνου (92, 94′).

Το γκολ της τιμής για το Σαν Μαρίνο πέτυχε ο Νικολά Νάνι στο 48ο λεπτό.

Σαν Μαρίνο 0 (0-19)

Σαν Μαρίνο – Πολωνία 1-7, “Περίπατος”, Λεβαντόφσκι,san marino – polonia 1-7, “peripatos”, levantofski