Ρόκετς-Κινγκς 122-119: "Καθάρισε" ο Χάρντεν

Ρόκετς-Κινγκς 122-119: "Καθάρισε" ο ΧάρντενosinteliΠαρ, 01/01/2021 - 08:20

Με πρωταγωνιστή τον Τζέιμς Χάρντεν, ο οποίος σκόραρε 15 πόντους στην τέταρτη περίοδο, οι Ρόκετς έκαμψαν δύσκολα την αντίδραση των Κινγκς (122-119) και πέτυχαν την πρώτη τους φετινή νίκη.

Οι φιλοξενούμενοι συντηρούσαν στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα ένα μικρό προβάδισμα, όμως όταν τα χρονικά περιθώρια στένεψαν, ανέλαβε δράση ο Χάρντεν. Ο "Μούσιας" πήρε από το χέρι την ομάδα του, την οδήγησε

στην ανατροπή και έστειλε μήνυμα για την έντονη κριτική που έχει δεχτεί.

Ο Χάρντεν τελείωσε το ματς με 33 πόντους και 8 ασίστ. Ακολούθησαν στο σκοράρισμα ο Γουόλ με 22 πόντους και ο Γουντ με 21, ο οποίος μάζεψε και 12 ριμπάουντ. Από την άλλη πλευρά, ξεχώρισαν οι Μπαρνς (24π.), Φοξ (22π.) και Χολμς (22π., 13ρ.).

Τα δωδεκάλεπτα: 32-33, 63-59, 87-86, 122-119.

ΑΜΕΡΙΚΗ - NBA - ΜΠΑΣΚΕΤ Houston Rockets - Μπάσκετ Sacramento Kings - Μπάσκετ Off Off Off Off ΜΠΑΣΚΕΤ Houston Rockets ΑΜΕΡΙΚΗ Με πρωταγωνιστή τον Τζέιμς Χάρντεν, ο οποίος σκόραρε 15 πόντους στην τέταρτη περίοδο, οι Ρόκετς έκαμψαν δύσκολα την αντίδραση των Κινγκς (122-119) και πέτυχαν την πρώτη τους φετινή νίκη.

Article publish on Παρ, 01/01/2021 - 08:20 Article hide updated date On Article is longform Off