Ράγιο Βαγεκάνο-Οσασούνα 2-1: Νίκη με ανατροπή και βήμα σωτηρίας

Πιο επικίνδυνη στο ξεκίνημα η ομάδα της Παμπλόνα, κατάφερε να προηγηθεί λίγο πριν συμπληρωθεί το ημίωρο στο Στάδιο “Βαγέκας”, όταν Ραούλ Γκαρθία και Μόι Γκόμεθ συνδυάστηκαν υπέροχα έξω από την αντίπαλη περιοχή και ο Γκόμεθ με αριστερό σουτ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το 0-1. Με καλή αμυντική λειτουργία η Οσασούνα κρατούσε με άνεση το υπέρ της σκορ, αλλά μπαίνοντας στο τελευταίο δεκάλεπτο, οι Μαδριλένοι έκαναν τη μεγάλη ανατροπή, με τα γκολ του Τσαβαρία στο 80ο λεπτό και του Ίσι Παλαθόν τέσσερα λεπτά αργότερα. Η νίκη δίνει μεγάλη βαθμολογική ανάσα για την ομα΄δα του ίνιγο Πέρεθ, η οποία παρέμεινε αήττητη για τέταρτη συνεχόμενη αγωνιστική, με 2 νίκες κια 2 ισοπαλίες, έχοντας δεχτεί σε αυτό το διάστημα μόλις ένα γκολ, αυτό από τον Μόι Γκόμεθ.