Ρ. Σοσιεδάδ-Ρ. Βαγιαδολίδ 0-1: Απρόσμενη ήττα, ανάσα για τους Καστιγιάνους (hls)

Το πρώτο ημίχρονο είχε ελάχιστες φάσεις και χαρακτηρίστηκε από το σκληρό παιχνίδι των δύο ομάδων με αποτέλεσμα ο διαιτητής Πάμπλο Γκονδάλεθ να τιμωρήσει με κίτρινες κάρτες, έξι παίκτες (2 για τους Βάσκους, 4 για τους Καστιγιάνους). Κορυφαία στιγμή του πρώτου 45λεπτου, το δοκάρι του Σόρλοθ στο 34ο λεπτό.

Το “χρυσό” γκολ για την ομάδα του Πατσέτα το πέτυχε ο Καναδός Λάριν στο 73ο λεπτό. Αυτή ήταν η πρώτη εκτός έδρας νίκη μετά από πέντε σερί ήττες για τη Βαγιαδολίδ που ξέφυγε από τις τελευταίες θέσεις της βαθμολογίας.

Σοσιεδάδ-Ρ, Βαγιαδολίδ 0-1, Απρόσμενη, Καστιγιάνους,sosiedad-r, vagiadolid 0-1, aprosmeni, kastigianous