Προβάδισμα πρόκρισης για Λίντσερ και Σέλτικ (video)

Η Λασκ Λίντσερ που έκανε μεγάλο διπλό στην Βασιλεία και η Σέλτικ που έφυγε με ισοπαλία με γκολ από την Ρουμανία κόντρα στην Κλουζ, απέκτησαν προβάδισμα πρόκρισης στα play-offs τουChampions League.

Η ΛΑΣΚ Λίντσερ έκανε μεγάλη εμφάνιση μέσα στο «Σεν Γιάκομπ Παρκ» κόντρα στην Βασιλεία και νίκησε με 2-1.

Προηγήθηκε με 2-0 χάρη σε γκολ που σημείωσαν στο 51’ ο Τραουνέρ και στο 82’ ο Κλάους.

Η Βασιλεία κατάφερε να μειώσει στο 87ο λεπτό με τον Ζούφι, αναπτερώνοντας τις ελπίδες της για πρόκριση.

Run Forrest Run

Στο «Κονσταντίν Ραντουλέσκου» στην Ρουμανία η Κλουζ προηγήθηκε της Σέλτικ με γκολ του Ροντόν στο 28ο λεπτό.

Οι Σκοτσέζοι όμως κατάφεραν να απαντήσουν στο 37’ με γκολ του Φόρεστ παίρνοντας το πάνω χέρι ενόψει της ρεβάνς στην Γλασκώβη.

** Δείτε πως έγινε η έκπληξη στην Βασιλεία και πως η Σέλτικ έφυγε με το 1-1 από την Ρουμανία