“Περίπατος" για τους πρωταθλητές στη Νέα Ορλεάνη (photo)

Οι Γκόλντεν Στέιτ Ουόριορς νίκησαν εύκολα με 112-103 τους Νιού Όρλεανς Πέλικανς και έφτασαν τις 57 νίκες στην κανονική περίοδο, σε σύνολο 81 αναμετρήσεων. Κορυφαίος για τους φιλοξενούμενους ήταν ο Ντε Μάρκους Κάζινς, ο οποίος σημείωσε double double με 21 πόντους και δώδεκα ριμπάουντ, σε 34,31 λεπτά συμμετοχής. Επίσης, είχε έξι ασίστ, ένα κλέψιμο και ένα κόψιμο. Ο Ντάμιον Λι σημείωσε 20 πόντους για τους πρωταθλητές, ενώ στους έντεκα σταμάτησε ο Γιάκομπ Έβανς.

Από την πλευρά
των γηπεδούχων, ο Τζαλίλ Ουκαρόφ σημείωσε 30 πόντους, ενώ ο Κρίστιαν Γουντ σημείωσε double double ε 26 πόντους και δώδεκα ριμπάουντ. Στους 20 πόντους ο Ίαν Κλαρκ. Αυτή ήταν η 49η εφετινή νίκη των “πελεκάνων” σε σύνολο 81 αναμετρήσεων στην κανονική περίοδο.