Πέρασαν άνετα από το Μπρούκλιν τα “ελάφια” (photo)

Οι Μιλγουόκι Μπακς δε συνάντησαν ιδιαίτερα αντίσταση από τους Μπρούκλιν Νετς, τους οποίους νίκησαν 113-94 εκτός έδρας. Κορυφαίος για τους νικητές ήταν ο Γιάννης Αντετοκούνμπο, ο οποίος “άγγιξε” το triple double, το οποίο έχασε για μια ασίστ.

Συγκεκριμένα, ο Έλληνας παίκτης είχε 30 πόντους, 15 ριμπάουντ και εννέα ασίστ σε 31,43 λεπτά συμμετοχής. Επίσης, ο παίκτης των “ελαφιών” είχε και τρία κοψίματα. Ο Μάλκολμ Μπρόγκντον σημείωσε 16 πόντους για τους νικητές,
ενώ στους 15 σταμάτησε ο Έρικ Μπλέντσο και στους 12 ο Κρις Μίντλετον.

Από την άλλη πλευρά, πρώτος σκόρερ των γηπεδούχων ήταν ο Ντ’ Άντζελο Ράσελ, ο οποίος σημείωσε 18 πόντους, ενώ στους 15 σταμάτησε ο Σαμπάζ Νάπιερ. Στους 10 ο Τίο Πίνσον, ο οποίος ήταν και ο τελευταίος παίκτης των Νετς, με διψήφιο αριθμό πόντων. Αυτή ήταν η 39η εφετινή νίκη των “ελαφιών” σε σύνολο 52 αναμετρήσεων στην κανονική περίοδο (39-13). Οι Νετς από την πλευρά τους γνώρισαν την 27η εφετινή τους ήττα σε σύνολο 55 αναμετρήσεων, στην κανονική περίοδο (28-27).

Οι πόντοι:

Νετς: Κούρουκς 5, Γκράχαμ 7, Άλεν 8, Νάπιερ 15, Ράσελ 18, Κάρολ 8, Πίνσον 10, Χόλις Τζέφερσον 6, Ντέιβις 3, Κρικ 8, Μούσα 4, Ουίλιαμς 2

Μπακς: Μίντλετον 12, Αντετοκούνμπο 30, Λόπες 8, Μπρόγκντον 16, Μπλέντσο 15, Μπράουν 2, Χιλ 5, Ουίλοσον 6, Ιλιασόβα 4, Σνελ 5, Κόναγκτον 5, Γουντ 5