Πεντάρα Μπάρτσα με υπογραφή Γκριζμάν (video)

Με πρωταγωνιστή τον Γκριζμάν η Μπαρτσελόνα νίκησε τη Ρεάλ Μπέτις στο "Καμπ Νου", με 5-2. Ο Γάλλος πέτυχε δύο γκολ και είχε και μία ασίστ. Η Μπαρτσελόνα έπαιζε χωρίς τον Μέσι μιας και ο Αργεντινός δεν είναι ακόμη έτοιμος. Εκτός ήταν και ο Σουάρες κι ο Ντεμπελέ.

Η Μπαρτσελόνα όμως είχε Γκριζμάν.

Η Μπέτις προηγήθηκε (15') με 0-1 στο παιχνίδι με γκολ του Φεκίρ. Ο Γκριζμάν ισοφάρισε στο 41' σε 1-1 που ήταν και το σκορ ημιχρόνο.

Η Μπαρτσελόνα μπήκε δυνατά στο β' μέρος και στο 10λεπτο από το 50' μέχρι το 60' πέτυχε τρία γκολ. Στο 50' ο Γκριζμάν έκανε το 2-1, στο 56' ο Πέρεζ το 3-1 και στο 60' ο Ζόρντι Αλμπα ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 4-1.

Ο Γκριζμάν από εκτελεστής έγινε δημιουργός στο 77' όταν έδωσε την πάσα στον Βιδάλ για να κάνει το 5-1.

Ο Λορέν στο 79' έκανε το 5-2 που ήταν και το τελικό σκορ.