Πάρμα-Ουντινέζε 2-2: Δύσκολη πια η παραμονή για τους «τζιαλομπλού»

Πάρμα-Ουντινέζε 2-2: Δύσκολη πια η παραμονή για τους «τζιαλομπλού»mkatsafaΚυρ, 02/21/2021 - 15:45

Το συγκρότημα του Ρομπέρτο Ντ΄Αβέρσα προηγήθηκε 2-0 και βρέθηκε κοντά στην πρώτη της νίκη μετά από 13 αγωνιστικές, αλλά η Ουντινέζε χωρίς να δημιουργήσει πολλές φάσεις, ήταν αποτελεσματική και «τσίμπησε» τον βαθμό που την απομακρύνει κι άλλο από την επικίνδυνη ζώνη.

Η Πάρμα προηγήθηκε μόλις στο 3ο λεπτό με τον Κορνέλιους που σκόραρε μετά από 203 ημέρες και στο 32ο λεπτό ο Γιοράι Κούτσκα έγραψε το 2-0 με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι.
Στην επανάληψη ο

Ροδρίγο Ντε Πολ ανέβασε κατακόρυφα την απόδοση του και η ομάδα οτυ έφτασε στην ισοφάριση με τα γκολ του Οκάκα στο 64΄(σκόραρε 4 λεπτά μετά την είσοδο του στο παιχνίδι) και του Νόουτινγκ επίσης με κεφαλιά στο 80ο λπετό.

ΙΤΑΛΙΑ - Serie A - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Parma - Ποδόσφαιρο Udinese - Ποδόσφαιρο Off Off mkatsafa Off Off ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Parma ΙΤΑΛΙΑ H Πάρμα μετά από μεγάλο διάστημα, έπαιξε εντυπωσιακά στο πρώτο 45λεπτο, αλλά στην επανάληψη κατέρρευσε. Article publish on Κυρ, 02/21/2021 - 15:45 Article hide updated date Off Article is longform Off