Παρί-Λοριάν 5-1: Περίπατος με… φωτιές στην επίθεση

Η ομάδα του Ποτσετίνο έδειξε ξεκάθαρα από το πρώτο λεπτό με την πίεση που άσκησε πως θα ήταν το… αφεντικό στην αναμέτρηση. Στο 12ο λεπτό συνεργάστηκαν εξαιρετικά Μέσι, Εμπαπέ και ΝεΪμάρ και με το 6ο γκολ του Βραζιλιάνου στη σεζόν η Παρί άνοιξε το σκορ.

Στο 27′ ο Μέσι απέτυχε να πετύχει δεύτερο γκολ, κάτι οπυ έκανε ένα λεπτό αργότερα ο Εμπαπέ όταν με γρήγορη ανάπτυξη έμεινε σε κατάσταση ένας εναντίων ενός και δεν δυσκολεύτηκε να νικήσει τον τερματοφύλακα Ντρεγιέρ για το 2-0.

Ο Μοφί αξιοποίησε λάθος του Χακίμι μειώνοντας σε 2-1 στο 56ο λεπτό, γεγονός που αφύπνισε τους γηπεδούχους. Ο Εμπαπέ στο 67′, ο Μέσι στο 73′ και ο Νεϊμάρ στο 90′ διαμόρφωσαν το τελικό 5-1 για την πρωτοπόρο του πρωταθλήματος που είχε σε εξαιρετική μέρα τους τρεις επιθετικούς της.