ΠΑΟΚ Β’ – Απ. Πόντου 1-1: «Έσωσε» το βαθμό στο φινάλε!

Ο ΠΑΟΚ Β’ φιλοξένησε εντός έδρας τον Απόλλωνα Πόντου, οι δύο ομάδες έμειναν στο 1-1. Στο πρώτο ημίχρονο ο Εσαλό στο 31ο λεπτό έδωσε προβάδισμα στους φιλοξενούμενους. Η ομάδα του Πάμπλο Γκαρσία κατάφερε και ισοφαρίσει στο 90+6′, ο Γιαξής με σουτ από τη μεγάλη περιοχή έκανε το 1-1 και έδωσε το βαθμό της ισοπαλίας. Ο ΠΑΟΚ Β΄ είναι στην 5η θέση του βαθμολογικού πίνακα με 27 βαθμούς, ενώ ο Απόλλων Πόντου είναι στην 11η με 17 και πάνω από τη ζώνη του υποβιβασμού.

Οι συνθέσεις:

ΠΑΟΚ Β (Πάμπλο Γκαρσία): Μοναστηρλής, Σελιμάι (46’ Κιτσάκης), Παναγιώτου, Μορικέλι (76’ Γιαξής), Τσοπούρογλου, Μελετίδης (76’ Γρόσδης), Νινούα, Σαλαμούρας (46’ Χατζηστραβός), Μπράντονιτς, Δαρέλας (64’ Σπυρίδης), Γκορντεζιάνι

Απόλλων Πόντου (Δ. Καλαϊτζίδης): Πίτκας, Αμαραντίδης, Τζαλόσι, Διαλλανόπουλος, Τσαγκαλίδης, Μουμίν, Καλογέρης, Ζαμπού, Φωκαΐδης, Λαμπίρης, Εσαλό (70’ Κόντσι)