ΠΑΟΚ-Παναθηναϊκός: Νίκη με Μολίνς στις καθυστερήσεις (vid)

ΠΑΟΚ-Παναθηναϊκός: Νίκη με Μολίνς στις καθυστερήσεις (vid)ageorgiΚυρ, 12/20/2020 - 14:00

Η τελευταία μέχρι σήμερα νίκη του Παναθηναϊκού στην Τούμπα ήταν στο γεμάτο ανατροπές και σασπένς ματς της περιόδου 2016-17 με σκορ 3-2 στο 93’.

Ένα από τα πιο συγκλονιστικά ντέρμπι έγινε την περίοδο 2016-17 στην Τούμπα ανάμεσα στον Παναθηναϊκό και τον ΠΑΟΚ.

Ένα ματς που θα μπορούσε να είχε κερδίσει οποιαδήποτε ομάδα με τη μπίλια όμως να κάθεται στο πράσινο λίγο πριν την εκπνοή στην τελευταία νίκη του Παναθηναϊκού στην έδρα του ΠΑΟΚ.

Ο Δικέφαλος του βορρά άνοιξε το σκορ με υπέροχη λόμπα για την οποία δεν είχε απάντηση ο Βλαχοδήμος για να ισοφαρίσει λίγο αργότερα ο Λουντ σε μια υποδειγματική αντεπίθεση.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ενρίκε εκμεταλλεύτηκε ένα μεγάλο λάθος του Κουτρουμπή και αφού πέρασε τον Βλαχοδήμο έβαλε ξανά τον ΠΑΟΚ μπροστά στο σκορ. Ωστόσο οι πράσινοι δεν είχαν πει την τελευταία τους λέξη.

Έτσι αφού πρώτα ισοφάρισαν με τον Λουντ ξανά μετά από κόρνερ, πήραν τελικά τη νίκη με κεφαλιά του Μολίνς ύστερα από ωραία ενέργεια και σέντρα του Κλωναρίδη στο 93ο λεπτό.

Πριν την έναρξη της συγκεκριμένης αναμέτρησης είχε βραβευτεί ο βουρκωμένος Παναγιώτης Γλύκος για την προσφορά του στον ΠΑΟΚ.

ΕΛΛΑΔΑ - Super League 1 - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΠΑΟΚ - Ποδόσφαιρο Παναθηναϊκός - Ποδόσφαιρο Off Off Off Off ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΠΑΟΚ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΠΑΟΚ ΕΛΛΑΔΑ ΠΑΟΚ-Παναθηναϊκός: Νίκη με Μολίνς στις καθυστερήσεις Submitted by ageorgi on Κυρ, 12/20/2020 - 07:29 http://novasports-forthnet.secure.footprint.net/i_teleftaia_niki_pao.mp4 ΕΛΛΑΔΑ - Super League 1 - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Off Off Off ΕΛΛΑΔΑ Η τελευταία μέχρι σήμερα νίκη του Παναθηναϊκού στην Τούμπα ήταν στο γεμάτο ανατροπές και σασπένς ματς της περιόδου 2016-17 με σκορ 3-2 στο 93’. ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΠΑΟΚ ΠΑΟΚ - Ποδόσφαιρο On Off On Demand Video publish on Πέμ, 01/01/1970 - 02:33 Η τελευταία μέχρι σήμερα νίκη του Παναθηναϊκού στην Τούμπα ήταν στο γεμάτο ανατροπές και σασπένς ματς της περιόδου 2016-17 με σκορ 3-2 στο 93’. Article publish on Κυρ, 12/20/2020 - 14:00 Article hide updated date On Article is longform Off