ΠΑΟΚ-Αστέρας Τρίπολης: Ανατροπή με Σάχοφ, Πρίγιο και Ενρίκε (vid)

ΠΑΟΚ-Αστέρας Τρίπολης: Ανατροπή με Σάχοφ, Πρίγιο και Ενρίκε (vid)npiliosΚυρ, 12/06/2020 - 12:48

Ο Μιχάλης Μανιάς πέτυχε τα πρώτα του δύο τέρματα με τη φανέλα του Αστέρα αρχικά δίνοντας το προβάδισμα στους Αρκάδες και στη συνέχεια προσπαθώντας να αρνηθεί στον ΠΑΟΚ τους τρεις βαθμούς.

Οι γηπεδούχοι όμως του Βλάνταν Ίβιτς διέθεταν πολλά «βέλη στη φαρέτρα τους».

Ο Σάχοφ που ήταν βασικός και οι Πρίγιοβιτς, Πέδρο Ενρίκε που πέρασαν αλλαγή άνοιξαν όλοι

λογαριασμό με τη φανέλα του ΠΑΟΚ για να φτάσουν οι γηπεδούχοι στη νίκη απέναντι σε έναν αντίπαλο που διαχρονικά τους δυσκολεύει.

Και τα πέντε γκολ της αναμέτρησης, αποτέλεσαν τα πρώτα για τους τέσσερις σκόρερ με τη φανέλα των ομάδων τους.

Ο Αλεκσάνταρ Πρίγιοβιτς μάλιστα σημείωσε το πρώτο από τα συνολικά 35 με τον ΠΑΟΚ στην πρώτη του επαφή με τη μπάλα, σε φάση που αποδείχθηκε προφητική για την ικανότητα του καθώς την επόμενη σεζόν αναδείχθηκε πρώτος σκόρερ στη Super League με 19 γκολ

ΕΛΛΑΔΑ - Super League 1 - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΠΑΟΚ - Ποδόσφαιρο Αστέρας Τρίπολης - Ποδόσφαιρο Off Off Off Off ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΠΑΟΚ ΕΛΛΑΔΑ ΠΑΟΚ-Αστέρας Τρίπολης: Ανατροπή με Σάχοφ, Πρίγιο και Ενρίκε Submitted by npilios on Κυρ, 12/06/2020 - 12:14 http://novasports-forthnet.secure.footprint.net/anatropi_me_prigio_kai_enrique… ΕΛΛΑΔΑ - Super League 1 - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Off Off Off ΕΛΛΑΔΑ Ο αγώνας στις 5 Φεβρουαρίου 2017 στο πλαίσιο της 19ης αγωνιστικής, ήταν γεμάτος από «παρθενικά» γκολ που «διακόσμησαν» μία άκρως συναρπαστική πλοκή στο 90λεπτο. ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΠΑΟΚ ΠΑΟΚ - Ποδόσφαιρο Αστέρας Τρίπολης - Ποδόσφαιρο On Off On Demand Video publish on Πέμ, 01/01/1970 - 02:33 Ο αγώνας στις 5 Φεβρουαρίου 2017 στο πλαίσιο της 19ης αγωνιστικής, ήταν γεμάτος από «παρθενικά» γκολ που «διακόσμησαν» μία άκρως συναρπαστική πλοκή στο 90λεπτο. Article publish on Κυρ, 12/06/2020 - 12:48 Article hide updated date On Article is longform Off