ΠΑΟΚ-ΑΕΚ: Οι γκολάρες Ροντρίγκες, Μυστακίδη (vid)

ΠΑΟΚ-ΑΕΚ: Οι γκολάρες Ροντρίγκες, Μυστακίδη (vid)ageorgiΚυρ, 01/24/2021 - 13:28

Πρεμιέρα στα playoff της σεζόν 2015-16 και στην άδεια Τούμπα, ο ΠΑΟΚ υποδέχθηκε την ΑΕΚ. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τον Γιόχανσον στο κομβικό 44ο λεπτό ύστερα από λάθος του Παναγιώτη Γλύκου.

Η ομάδα του Βλάνταν Ίβιτς που είχε την πρωτοβουλία σε όλο το ματς, αφού πρώτα ισοφάρισε με τον Γκάρι Ροντρίγκες στο 61', έφτασε στην ανατροπή με τον Μυστακίδη στο 83'. Ο νεαρός

επιθετικός είχε περάσει στο ματς δύο λεπτά νωρίτερα και με αυτό το γκολ χάρισε τη νίκη στον ΠΑΟΚ.

Τόσο το γκολ του Ροντρίγκες με υπέροχη προσπάθεια όσο και αυτό του Μυστακίδη ήταν χάρμα ιδέσθαι. Ειδικά το γκολ του Έλληνα επιθετικού ήταν και σπάνιας ομορφιάς. Από μπαλιά του Τζαβέλλα πίσω από το κέντρο, ο Μυστακίδης με κεφαλιά από το ύψος της περιοχής κρέμασε τον Μπαρόχα. Έτσι επτά λεπτά πριν το τέλος ο ΠΑΟΚ ολοκλήρωνε μια σημαντική ανατροπή.

ΕΛΛΑΔΑ - Super League 1 - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΠΑΟΚ - Ποδόσφαιρο ΑΕΚ - Ποδόσφαιρο Off Off Off Off ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΠΑΟΚ - ΑΕΚ ΠΑΟΚ ΕΛΛΑΔΑ ΠΑΟΚ-ΑΕΚ: Οι γκολάρες Ροντρίγκες, Μυστακίδη Submitted by ageorgi on Κυρ, 01/24/2021 - 09:34 http://novasports-forthnet.secure.footprint.net/PAOK_AEK_15_16_PLAYOFF_ANATROPI… ΕΛΛΑΔΑ - Super League 1 - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Off Off Off ΕΛΛΑΔΑ Θυμηθείτε πως ο ΠΑΟΚ ανέτρεψε το σκορ στον αγώνα των playoff της σεζόν 2015-16 με δύο υπέροχα γκολ από Ροντρίγκες και Μυστακίδη. ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΠΑΟΚ ΠΑΟΚ - Ποδόσφαιρο ΑΕΚ - Ποδόσφαιρο On Off On Demand Video publish on Πέμ, 01/01/1970 - 02:33 Θυμηθείτε πως ο ΠΑΟΚ ανέτρεψε το σκορ στον αγώνα των playoff της σεζόν 2015-16 με δύο υπέροχα γκολ από Ροντρίγκες και Μυστακίδη. Article publish on Κυρ, 01/24/2021 - 13:28 Article hide updated date On Article is longform Off