Παναθηναϊκός-Ολυμπιακός: Το ντέρμπι του Σισέ (vid)

Παναθηναϊκός-Ολυμπιακός: Το ντέρμπι του Σισέ (vid)ageorgiΣάβ, 02/13/2021 - 16:30

Ο νταμπλούχος Παναθηναϊκός φιλοξένησε τον Ολυμπιακό στο ΟΑΚΑ στην προσπάθεια διατήρησης των κεκτημένων. Ωστόσο ο Μιραλάς με ένα υπέροχο γκολ έβαλε μπροστά τους Πειραιώτες με ένα

όμορφο σλάλομ και σουτ για το 0-1.

Στο δεύτερο ημίχρονο με πρωτεργάτες του Χριστοδουλόπουλο και Σισέ οι πράσινοι μπήκαν στο γήπεδο με σκοπό να ανατρέψουν την κατάσταση και τα κατάφεραν. Αρχικά ισοφάρισαν με τον Σισέ από ασίστ του Λάζαρου στο 57ο λεπτό.

Μετά από τέσσερα μόλις λεπτά θα ερχόταν και η ανατροπή του σκηνικού. Ο Λάζαρος βρήκε τον Σισέ, ο Αβραάμ Παπαδόπουλος ανέτρεψε τον Γάλλο επιθετικό κι εκείνος δεν αστόχησε από την άσπρη βούλα νικώντας τον Πάρντο για το 2-1 που ήταν και αποτέλεσμα του αγώνα.

ΕΛΛΑΔΑ - Super League 1 - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Παναθηναϊκός - Ποδόσφαιρο Ολυμπιακός - Ποδόσφαιρο Off Off Off Off ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Παναθηναϊκός - Ολυμπιακός Παναθηναϊκός ΕΛΛΑΔΑ Παναθηναϊκός-Ολυμπιακός: Το ντέρμπι του Σισέ Submitted by ageorgi on Σάβ, 02/13/2021 - 16:01 http://novasports-forthnet.secure.footprint.net/PAO_OSFP_10_11_TO_DERBY_TOY_CIS… ΕΛΛΑΔΑ - Super League 1 - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Off Off Off ΕΛΛΑΔΑ Στις 30 Οκτωβρίου του 2010 το ντέρμπι των "αιωνίων" είχε πρωταγωνιστή τον Τζιμπρίλ Σισέ, ο οποίος με δύο γκολ χάρισε τη νίκη στον Παναθηναϊκό και μάλιστα με ανατροπή. ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Παναθηναϊκός Παναθηναϊκός - Ποδόσφαιρο Ολυμπιακός - Ποδόσφαιρο On Off On Demand Video publish on Πέμ, 01/01/1970 - 02:33 Στις 30 Οκτωβρίου του 2010 το ντέρμπι των "αιωνίων" είχε πρωταγωνιστή τον Τζιμπρίλ Σισέ, ο οποίος με δύο γκολ χάρισε τη νίκη στον Παναθηναϊκό και μάλιστα με ανατροπή. Article publish on Σάβ, 02/13/2021 - 16:30 Article hide updated date On Article is longform Off