Παναθηναϊκός Κ19-Τρέντσιν 2-0: Άλμα πρόκρισης για το “τριφύλλι” (hls)

Με σκόρερ τους Μπιλάλ και Φρόκου ο Παναθηναϊκός Κ19 επικράτησε 2-0 της Τρέντσιν και έκανε σπουδαίο βήμα πρόκρισης στην επόμενη φάση του Youth League.

Μια νίκη πάντως που είχε απώλειες για τους “πράσινους” καθώς ο Φρούκου τραυματίστηκε σοβαρά στο γόνατο και αποχώρησε από το παιχνίδι.

Η ομάδα του Βαγγέλη Σάμιου ήταν ανώτερη στη μεγαλύτερη διάρκεια της αναμέτρησης και

κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ στο 28′, όταν ο Μπιλάλ μετά από σέντρα του Βολάκη έπιασε την κεφαλιά και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Δέκα λεπτά μετά οι “πράσινοι” έφτασαν σε δεύτερο γκολ όταν ο Βολάκης έστρωσε ιδανικά στον Λεάντρο Φρόκου και ο Αλβανός με εξαιρετικό πλασέ έξω από την περιοχή έκανε το 2-0.

Η Τρέντσιν έμεινε με δέκα παίκτες μετά από αποβολή του Γκάιντος, ενώ ο Παναθηναϊκός έχασε με σοβαρό τραυματισμό στο γόνατο τον Φρόκου, ο οποίος αποχώρησε στο 69ο λεπτό με φορείο και εκφράζονται φόβοι για ζημιά στους χιαστούς.

Παναθηναϊκός Κ19-Τρέντσιν 2-0, Άλμα, “τριφύλλι”,panathinaikos k19-trentsin 2-0, alma, “trifylli”