Παναθηναϊκός-ΑΕΚ: Η μεγαλύτερη νίκη της "Ένωσης" (vid)

Παναθηναϊκός-ΑΕΚ: Η μεγαλύτερη νίκη της "Ένωσης" (vid)ageorgiΚυρ, 02/28/2021 - 17:30

Ουδέποτε η ΑΕΚ είχε κερδίσει με περισσότερα του ενός γκολ τον Παναθηναϊκό εκτός έδρας. Αυτό συνέβη για πρώτη φορά στην ιστορία του μεγαλύτερου ντέρμπι της πρωτεύουσας τον Ιούλιο του 2020 στα playoff όταν η "Ένωση" επικράτησε με σκορ 3-1.

Ο Τσιγκρίνσκι είναι αυτός που άνοιξε το σκορ με κεφαλιά μόλις στο 8ο λεπτό της αναμέτρησης, για να ισοφαρίσει ο Κουρμπέλης επίσης με

κεφαλιά οκτώ λεπτά αργότερα. Η ΑΕΚ ήταν καλύτερη στο ματς και μετουσόιωσε την υπεροχή της σε γκολ με τον Ολιβέιρα στο 43ο λεπτό.

Στο δεύτερο ημίχρονο όλα έδειχναν πως τίποτα δε θα άλλαζε αυτό το σκορ, ωστόσο στο 94' γράφτηκε ιστορία. Ο Αραούχο κέρδισε το πέναλτι κι ο Ντάνι Βέρντε ανέλαβε την εκτέλεση. Ευστόχησε και έγραψε το 1-3 που ήταν και αποτέλεσμα του αγώνα. Αυτό το σκορ συνιστά και τη μεγαλύτερη νίκη της ΑΕΚ στην έδρα του Παναθηναϊκού.

ΕΛΛΑΔΑ - Super League 1 - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Παναθηναϊκός - Ποδόσφαιρο ΑΕΚ - Ποδόσφαιρο Off Off Off Off ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ - ΑΕΚ Παναθηναϊκός ΕΛΛΑΔΑ Παναθηναϊκός-ΑΕΚ: Η μεγαλύτερη νίκη της "Ένωσης" Submitted by ageorgi on Σάβ, 02/27/2021 - 18:32 http://novasports-forthnet.secure.footprint.net/PAO_AEK_120720_I_MEGALYTERI_NIK… ΕΛΛΑΔΑ - Super League 1 - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Off Off Off ΕΛΛΑΔΑ Στα playoff της σεζόν 2019-20 η ΑΕΚ επικράτησε με σκορ 3-1, κάτι που συνιστά τη μεγαλύτερη εκτός έδρας νίκη της ιστορίας της απέναντι στον Παναθηναϊκό. ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Παναθηναϊκός Παναθηναϊκός - Ποδόσφαιρο ΑΕΚ - Ποδόσφαιρο On Off On Demand Video publish on Πέμ, 01/01/1970 - 02:33 Στα playoff της σεζόν 2019-20 η ΑΕΚ επικράτησε με σκορ 3-1, κάτι που συνιστά τη μεγαλύτερη εκτός έδρας νίκη της ιστορίας της απέναντι στον Παναθηναϊκό.
Article publish on Κυρ, 02/28/2021 - 17:30 Article hide updated date On Article is longform Off