Οβιέδο – Σαραγόσα 3-3: Χάλασε το πάρτυ (hls)

Το αυστηρο πέναλτι υπέρ των γηπεδούχων και το εικοστό γκολ του Μπόρχα Μπαστόν (14′) στο πρωτάθλημα ακολούθησε μια επιθετική καταιγίδα… από όλους. Μόνο επίθεση.

Το ημίχρονο έληξε 2-3. Οι γηπεδούχοι είδαν το ματς να γυρίζει σε έξι λεπτά με δύο γκολ από στημένες μπάλες και κεφαλιές των Μπερμέχο (17′) και Ζαΐρ (20′).

Η απάντηση άμεση των γηπεδούχων και ισοφάριση με κεφαλιά του Ομπένγκ (27′) αλλά η χειρότερη επίθεση του πρωταθλήματος πέτυχε τρίτο γκολ

με σκόρερ ξανά τον Μπερμέχο (33′) για να προηγηθεί στο ημίχρονο η Σαραγόσα.

Το δεύτερο ημίχρονο άρχισε με την ισοφάριση του Μπρούγκμαν (48′) και την Σαραγόσα να απαντά με κεφαλιά του Αθόν στο δοκάρι (55′).

Στο 71ο λεπτό ο Μπαστόν δεν σκόραρε στο δεύτερο πέναλτι που κέρδισε η Οβιέδο καθώς τον σταμάτησε εντυπωσιακά ο Άλβαρες.

Φάσεις και στις δύο εστίες ως το τέλος αλλά τελικό αποτέλεσμα 3-3.

Οβιέδο : Φεμενιας – Ισαάκ (73′ Μοντιέλ), Κοστας, Κάλβο, Κορνούντ (16′ Μόσα) – Σανγκάλι (46′ Βίτι), Λουίσμι, Μπρούγκμαν (85′ Μιέρ), Μπόρχα Σάντσεθ – Ομπένγκ (73′ Ματέους), Μπόρχα Μπαστόν

Σαραγόσα : Αλβαρες – Γκάμεθ, Λόπεθ, Ζαΐρ, Τσαβαρία – Χάουμε, Φράντσο (79′ Πέτροβιτς), Θαπατέρ (73′ Βάδα) – Μπερμέχο (90+ Πούτσε), Σάμπιν (73′ Ναρβαες), Ιβάν Αθόν (73′ Άλβαρο)