Ουγγαρία – Γερμανία 1-1: “Φρένο” στα “Πάντσερ” (hls)

Oι Μαγυάροι μπήκαν… φορτσάτοι στο ματς και άνοιξαν το σκορ στο 6ο λεπτό με σουτ του Ζολτ Νατζ μέσα από την περιοχή. Η απάντηση των Γερμανών ήταν… άμεση, καθώς μέσα σε τρία λεπτά ισοφάρισαν με τον Γιόνας Χόφμαν. Μετά από άστοχη έξοδο του Γκουλάσι, ο ποδοσφαιριστής της Γκλάντμπαχ “τσίμπησε” τη μπάλα και με πλασέ έκανε το 1-1 στη Βουδαπέστη.

Η Ουγγαρία έφτασε τους τέσσερις βαθμούς και βρίσκεται στη δεύτερη θέση του ομίλου, ενώ η Γερμανία με την τρίτη διαδοχική της ισοπαλία είναι τρίτη με τρεις βαθμούς.

Ουγγαρία: Γκουλάσι, Σαλάι, Όρμπαν, Λανγκ, Α. Νατζ, Στάιλς (87′ Βετσέι), Ζ. Νατζ (69′ Νέγκο), Φιόλα, Ζομποζλάι, Α. Σαλάι (69′ Άνταμ), Ατ. Σαλάι (75′ Γκαζντάγκ)

Γερμανία: Νόιερ, Κέχρερ, Ζούλε, Σλότερμπεκ, Χόφμαν (85′ Ενμετσά), Γκορέτσκα (69′ Γκιουντογκάν), Κίμιχ, Ράουμ, Μουσιάλα (78′ Μπραντ), Χάβερτζ (85′ Αντεγέμι), Βέρνερ (78′ Μίλερ)