Ουκρανία-Αρμενία 3-0: Περίπατος μετά το 60′ και 2 στα 2

Στο πρώτο ημίχρονο η Ουκρανοί είχαν την μπάλα στα πόδια τους, αλλά αν εξαιρέσουμε τη φάση του 7ου λεπτού όταν ο Γιουρτσένκο έβγαλε το πλασέ του Γιάρεμτσουκ, δεν είχαν τον τρόπο να απειλήσουν τους καλά οργανωμένους Αρμένιους.

Κάποια μακρινά σουτ των Μαλινόφσκι και Σαπαρένκο δεν είχαν τύχη, με το 0-0 να συνοδεύει στα αποδυτήρια τους 2 αντιπάλους.

Διαφορετική ιστορία το δεύτερο μέρος, με τους Ουκρανούς να αυξάνουν την πίεση και με την τρίτη τελική του Μαλινόφσκι σε 10 λεπτά, να ανοίγουν το σκορ στο 61′. Στο 68′ ο Πιατόφ πρόλαβε το λάθος γύρισμα του Ζαμπάρνι και στο 77′ ο Καραβάεφ που έφτιαξε το 1-0, κλείδωσε το τρίποντο με ξαιρετικό αριστερό πλασέ.

Το τελικό 3-0 έγραψε ο Μικολένκο με τυχερό τρόπο, μετά την κόντρα στο 84ο λεπτό.