Οσασούνα-Χετάφε 3-2: Αρέσο… παιδί μου, Αρέσο και σκοράρω το γκολ του αιώνα! (highlights)

Η Οσασούνα νίκησε με 3-2 τη Χετάφε στην Παμπλόνα για την 21η αγωνιστική στην Ισπανία και με την έβδομη νίκη στη σεζόν έφτασε τους 25 βαθμούς, έναν λιγότερο από την αντίπαλό της (26) στη δεκάδα της βαθμολογίας. Bασικός για τη Χετάφε ο 29χρονος διεθνής Σέρβος Νεμάνια Μαξίμοβιτς, ο οποίος βρίσκεται στο μεταγραφικό στόχαστρο του Παναθηναϊκού.

Το 1-0 ο Ραούλ Γκαρθία στο 9′ μετά από πάσα του Ιμπάνιεθ και το 2-0 για την αποτελεσματική Οσασούνα του πρώτου ημιχρόνου ο Ίκερ Μουνιόθ με ωραίο

αριστερό σουτ στο 31′. Η Χετάφε απείλησε με τον Γκρίνγουντ στο 43′ για να αποκρούσει ο Ερέρα.

Το 2-1 ο Μαγιοράλ στο 64′ μετά από πάσα του Ουνάλ για να ισοφαρίσει σε τέσσερα λεπτά με καταπληκτική κεφαλιά ο Μαξίμοβιτς σε 2-2 για την Χετάφε που μπήκε στο ματς με καθυστέρηση 45 λεπτών.

Το τελικό 3-2 στο 80′ με σουτ από το κόρνερ ο Αρέσο, στο γκολ του αιώνα στη LaLiga, πρώτο στην καριέρα του.

Οσασούνα: Ερέρα, Κρούθ, Νταβίντ Γκαρθία, Κατένα, Μοχίκα, Πένια, Μουνιόθ, Γκόμεθ, Ιμπάνιεθ, Μπούντιμιρ, Ραούλ Γκαρθία
Χετάφε: Σόρια, Αλντερέτε, Τζενέ, Άλβαρες, Ρίκο, Αλενιά, Μαξίμοβιτς, Μίγια, Γκρίνγουντ, Μαγιοράλ, Ουνάλ