Ολυμπιακός-ΠΑΟΚ: 3-0 σε 8' λεπτά και παραλίγο ανατροπή (vid)

Ολυμπιακός-ΠΑΟΚ: 3-0 σε 8' λεπτά και παραλίγο ανατροπή (vid)npiliosΤρί, 01/26/2021 - 18:45

Ένα ντέρμπι ο ορισμός του "οι δύο ομάδες είχαν από ένα ημίχρονο" διεξήχθη στις 17 Φεβρουαρίου του 2002 ανάμεσα στον Ολυμπιακό και τον ΠΑΟΚ. Το εντυπωσιακό ξεκίνημα των ερυθρόλευκων διαδέχθηεκ η σφοδρή αλλά ανολοκλήρωτη αντεπίθεση του ΠΑΟΚ.

Η ομάδα του Τάκη

Λεμονή με πρωταγωνιστή τον Τζιοβάνι που άνοιξε το σκορ μόλις στο 9ο λεπτό θέλησε να "τελειώσει" από νωρίς το ματς. Έτσι διαφάνηκε πως θα γινόταν κιόλας. Καθώς στο 14' ο Τζιοβάνι μοιρασε ασίστ στον Γιαννακόπουλο που έκανε το 2-0, ενώ στο 18' ο Τζόρτζεβιτς έκανε το 3-0.

Μετρ των ανατροπών εκείνη την περίοδο ο ΠΑΟΚ του Ντούσαν Μπάγεβιτς, μπήκε δυνατά στο δεύτερο ημίχρονο και μείωσε με τον Γεωργιάδη στο 54ο λεπτό. Ο ίδιος παίκτης με πέναλτι έκανε το 3-2 και τότε δόθηκε το σήμα για φουλ επίθεση από τον Βόσνιο τεχνικό.

Η ερυθρόλευκη άμυνα όμως άντεξε και η νίκη ανέβασε τον Ολυμπιακό στην τρίτη θέση, δύο βαθμούς πίσω από την πρωτοπόρο ΑΕΚ την οποία στο τέλος ξεπέρασε όπως και τον Παναθηναικό για το έκτο σερί πρωτάθλημα.

ΕΛΛΑΔΑ - Super League 1 - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Ολυμπιακός - Ποδόσφαιρο ΠΑΟΚ - Ποδόσφαιρο Off Off Off Off ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Ολυμπιακός - ΠΑΟΚ Ολυμπιακός ΕΛΛΑΔΑ Ολυμπιακός-ΠΑΟΚ: 3-0 σε 8' λεπτά και παραλίγο ανατροπή Submitted by npilios on Τρί, 01/26/2021 - 17:06 http://novasports-forthnet.secure.footprint.net/OSFP_PAOK_01_02_3_0_SE_8_LEPTA_… ΕΛΛΑΔΑ - Super League 1 - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Off Off Off ΕΛΛΑΔΑ Θυμηθείτε όσα έγιναν στο εντυπωσιακό ματς της σεζόν 2001-02 με τον Ολυμπιακό να προηγείται με 3-0 και τον ΠΑΟΚ να απαντά μειώνοντας σε 3-2 αλλά χωρίς να ανατρέπει την κατάσταση. ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Ολυμπιακός - ΠΑΟΚ Ολυμπιακός Ολυμπιακός - Ποδόσφαιρο ΠΑΟΚ - Ποδόσφαιρο On Off On Demand Video publish on Πέμ, 01/01/1970 - 02:33 Θυμηθείτε όσα έγιναν στο εντυπωσιακό ματς της σεζόν 2001-02 με τον Ολυμπιακό να προηγείται με 3-0 και τον ΠΑΟΚ να απαντά μειώνοντας σε 3-2 αλλά χωρίς να ανατρέπει την κατάσταση. Article publish on Τρί, 01/26/2021 - 18:45 Article hide updated date On Article is longform Off