Ο Ελ Σαραουί ήρωας στη Ρώμη

Οι φιλοξενούμενοι απείλησαν πρώτοι με κεφαλιά του Φάλκε από τη μικρή περιοχή, χωρίς όμως ο Ισπανός να καταφέρει να βρει εστία.
Στο 15ο λεπτό η Ρόμα άνοιξε το σκορ, όταν ο Τζανιόλο με σουτ από το ύψος της μικρής περιοχής, τιμώρησε την αδράνεια των παικτών του Ματσάρι να απομακρύνουν τη μπάλα.
Το 2-0 ήρθε από την εξαιρετική πάσα του Κάρσντορπ στον Ελ Σαραουί και το πέναλτι που αυτός κέρδισε από τον τερματοφύλακα Σιρίγκου. Το εκτέλεσε ο Κόλαροφ για το 2-0 στο 34'.
Η σημαντικότερη ευκαιρία των φιλοξενούμενων στο πρώτο μέρος ήρθε στο 2ο λεπτό του επιπλέον χρόνου, όταν
ο Φάλκε σημάδεψε το δοκάρι στο τετ-α-τετ με τον Όλσεν.

Η Τορίνο με αντεπίθεση διαρκείας στο 2ο ημίχρονο κατάφερε να ανατρέψει την κατάσταση. Πρώτα με το γκολ του Ρινκόν στο 51ο λεπτό και στη συνέχεια με αυτό του Ανσάλντι για την ισοφάριση στο 67'.
Το νικητήριο γκολ των Ρωμαίων σημείωσε ο Ελ Σαραουί αξιοποιώντας την ασίστ του Κριστάντε στο 73ο λεπτό.

Ρόμα: Όλσεν, Κάρσντορπ (80' Σαντόν), Μανωλάς, Φάτσιο, Κόλαροφ, Κριστάντε, Πελεγκρίνι, Κλάιφερτ (72 Σικ), Τζανιόλο, Ουντέρ (6' Ελ Σαραουί), Τζέκο

Τορίνο: Σιρίγκου, Τζίτζι, Ενκουλού, Λιάνκο (83' Μπερενγκέρ), Ντε Σιλβέστρι, Φάλκε (55' Ζάζα), Ρινκόν, Ανσάλντι, Έϊνα, Παριτζίνι (75' Εντέρα), Μπελότι.